Amedspor: TFF yanlı olunca lince maruz kalıyoruz

Gazeteistasyon- Amedspor kulübü, TFF’nin verdiği seyircisiz oynama cezasına yapılan itirazın ret edildiğini açıklayarak, “TFF yanlı olunca lince maruz kalıyoruz” denildi.

Amedspor kuĺübü tarafından yapılan açıklamada, “Bilindiği üzere Ankara Demirspor maçında ceviz kabuğunu dahi dolduramayacak “saha olayları” nedeniyle TFF’nin verdiği seyircisiz oynama cezasına yaptığımız itiraz reddedildi. Hal böyleyken geçen hafta deplasmanda oynadığımız Eskişehirspor maçında maruz kaldığımız Vandalizmden sonra, üstelik rakibin kendi sahasında üçüncü kez saha olayları nedeniyle sevk edilmişken TFF rakip takıma yalnızca 8 bin TL para cezası vererek olayları geçiştirmiştir” denildi.

Amedspor yaşadıkları hukuksuzluklara da değinerek şöyle denildi:

“Ayrıca geçen sezon takımımıza hiçbir katkısı olmadığı halde sözleşmesinden kaynaklı kulübümüzü Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na (UÇK) şikayet eden ve kulübümüzden 1.7 Milyon TL isteyen Mesut Can davasının Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından reddedildiği halde Tahkim Kurulu, açılan davayı haklı görerek faizleri ile birlikte yaklaşık olarak 1 Milyon TL kulübümüze bir borç yüklemiştir.

TFF yanlı ve hukuksuz yaklaşıyor

TFF’nin bu denli yanlı ve hukuksuz yaklaşımları nedeniyle takımımıza karşı oluşan önyargıdan kaynaklı deplasmanlarda lince varan her türlü kötülüğe maruz kalmaktayız. Maçlarımıza atanan hakemler de bu atmosferden etkilenmekte olup takımımıza karşı verdikleri yanlı kararlar ile doğrudan maçın sonucuna etki etmektedirler.

Spor dostluk ve barıştır

Bilinmesini isteri ki deplasmanlarda bizlere nasıl davranılıyorsa davranılsın biz kendi evimizde, stadımızda ve şehrimizde “sporun dostluk, barış ve kardeşlik ruhuyla yapılması gerektiği” ilkesinde vazgeçmeyerek her şeye rağmen örnek bir futbol kulübü olmaya devam edeceğiz.

UEFA ve FİFA nezdinde hukuki yollara başvuracağız

Takımımıza karşı sergilenen bu denli tutuma TFF tarafından müsaade edilmemesi gerektiğinin altını çiziyor ve yaşanan hukuksuz kararların bir an önce son verilmesini talep ediyoruz. Maruz kaldığımız hukuksuz kararlar sonucu verilen cezaların devam etmesi halinde UEFA ve FİFA nezdinde kulübümüzün haklarını korumak adına tüm hukuki ve yasal yollara başvuracağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyanet’ten 6 yaşında çocuğa nikâh kıyılması hakkında açıklama

Gazeteistasyon / Diyanet’ten Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarı hakkında açıklama geldi”İslam’a göre bireylerin rüşt yaşına gelmeden …

Bir cevap yazın