DİSMEK’e ilgi artıyor

Gazeteistasyon- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sanat ve Mesleki Eğitim Kurslarını kent merkezi ve ilçelerde yaşayan vatandaşların rahat ulaşabilmesi amacıyla kurs merkezlerini artıyor.

Büyükşehir Belediyesi, Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (DİSMEK) ile kentte istihdamı artırma ve çeşitli iş kollarına kalifiyeli eleman yetiştirmek amacıyla her yaş grubundan Diyarbakırlılara yönelik verdiği mesleki eğitim ve kişisel gelişim kursları yoğun ilgi ile devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, mutfak sanatları, pastacılık, kilim dokuma, el sanatları, tekstil, çini işleme, sepet örücülüğü, bez bebek, çok amaçlı el sanatları, cilt bakımı, kuaförlük, teknoloji, dil ve kişisel gelişim başta olmak üzere birçok alanda verdiği eğitimlere vatandaşların rahat ulaşabilmesi amacıyla kurs merkezlerini artıyor.

Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’ndaki 12 atölye ve bir kişisel gelişim sınıfının yer aldığı merkezde 2020-2021 eğitim sezonunda 25 branşta 2 bin 310 kursiyer, 5 atölye ve bir kişisel gelişim sınıfının bulunduğu Silvan Kurs Merkezinde ise 7 branşta 480 kursiyer eğitim aldı.

2020 – 2021 kurs döneminde açılan 216 modülden 5 bin 70 kişi faydalanırken 2021 – 2022 döneminde 3 merkezde devam eden kurslarda 1266 kişi eğitime devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Bağlar ilçesinde faaliyete geçirdiği 9 atölye, 4 bilişim teknolojileri sınıfı, 4 kişisel gelişim dersliğinin yer aldığı Göletli Park DİSMEK Kurs Merkezi’nde 36 modül kurs programı ile 720 kursiyer eğitime başladı.

Mesleki eğitimlere her yaştan vatandaşın ulaşabilmesi için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, Bismil ve Çınar’da başlattığı DİSMEK kurs merkezlerinin inşası sürüyor.

Çocuklu ebeveynler için kreş hizmeti

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, merkezlerde oluşturduğu Çocuk Oyun Odaları ile eğitim alan kadın kursiyerlerin, 3-6 yaş aralığındaki çocuklarının keyifle vakit geçirebileceği, eğlenerek öğrenebileceği sınıflarda kreş hizmeti sunuyor.

Kurs başvuruları devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi, başvuru işlemlerini kolaylaştırmak, verilen eğitimlerin görünürlüğünü artırmak ve süreç yönetimini hızlandırmak için  “DİSMEK Kurs Yönetim Sistemi”ni hayata geçirdi.

Diyarbakırlılar, açılacak kursların modül, branş, eğitim tarihleri ve saatleri, hangi kurs merkezinde verildiği, merkezin ilçe, adres ve iletişim hakkında detaylı bilgilere www.dismek.org.tr web sitesi üzerinden ulaşabilecek.

Devam eden kurslardan yararlanmak isteyenler www.dismek.org.tr adresi üzerinden başvuru yapabilir.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Gazeteci Türfent, 6,5 yıl sonra özgür

Gazeteistasyon / “Örgüt üyeliği” ve “Örgüt propagandası” suçlamasıyla yargılandığı mahkemece 8 yıl 9 ay hapis …

Bir cevap yazın