Sezen Aksu bir şarkı sözü nedeniyle hedef gösterildi

Gazeteistasyon – Sanatçı Sezen Aksu’nun ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ adlı şarkısındaki ‘Binmişiz bir alâmete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…’ sözleri sosyal medyada tartışma konusu oldu. Milli Beka Hareketi Başkanı Murat Şahin, ‘Akşama kapındayız’ paylaşımı yaptı.

Sezen Aksu’nun 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ adlı şarkısında geçen “Binmişiz bir alâmete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e” sözleri de sosyal medyada tartışma konusu oldu. AKP Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz’ün tepkisi ardından, Milli Beka Hareketi isimli grup ise, Sezen Aksu’nun evinin önünde basın açıklaması çağrısı yaptı.
Milli Beka Hareketi’nin genel başkanı olan Murat Şahin, Twitter hesabından, Sezen Aksu için ‘Saat 20.30’da kapındayız’ paylaşımı yaptı.
Şahin’in paylaşımına tepki gösteren şarkıcı Mustafa Sandal ise, “Sen otur oturduğun yerde! Gördüğüm kadarıyla bir gram aklın var onu da bu ülkenin en derin ozanlarından biri olan sanatçının ne dediğini anlamaya çalışmakla yakma güzel kardeşim. Bir şarkı sözünü böylesine çarptırmak akıl ve mantık dışıdır!” diye yazdı.

Bunun üzerine Murat Şahin, Mustafa Sandal’ı da hedef alarak, “Ertesi gün de sana çay içmeye geliriz Mustafa Sandal kardeş” paylaşımını yaptı.
Sandal’ın ardından Seda Sayan ve Demet Akalın da “Sezen Aksu manevi değerimiz ” paylaşımları yaptı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

HDP: Öcalan’ın köyüne yapılan ziyaret engellendi

Gazeteistasyon- DTK, DBP, TJA ve HDP, tecridi protesto etmek amacıyla Abdullah Öcalan’ın Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir