Gergerlioğlu: Yönetmeliğe ‘Çıplak’ yerine ‘detaylı’ kelimesi geçti. Dün inkar ettiklerini bugün kabul ettiler

Gazeteistasyon- HDP Kocaeli milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Çıplak arama yönetmeliğinde bir kelime değişikliği yapıldığını vurgulayarak, ‘’Dün inkar ettiklerini bugün kabul ettiler’’ dedi.

TBMM Genel kurulunda konuşan Ömer Faruk Gergerlioğlu,  Geçen sene çıplak arama gerçeğini anlattığını ve Uşak Emniyet Müdürlüğünde 26 üniversite öğrencisi genç kadına yönelik çıplak arama yaşanmasına rağmen iktidarın inkar ettiğini belirterek şöyle konuştu:

‘’Aradan bir yıl geçti ve çıplak arama yönetmeliğinde bir kelime değişikliği yapıldı. Biz, o zaman da söylüyorduk “Çıplak arama var, yönetmelikte var, inkâr etmeyin.” diyorduk. İşte, bakın, yönetmelikte “çıplak” kelimesi yerine “detaylı” kelimesi getirildi. Yani dün inkâr ettiklerini bugün kabul ettiler. Niye inkâr ediyordunuz? Biz mücadelemize devam ettik, hakkımızda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu her türlü hakaret, küfür, tehdit, iftirayla beyanlarda bulundu. Ardından biz, kendisi hakkında dava açtık, tazminat davası, suç duyurularında bulunduk ve her ne hikmetse Yargıtayda hemen cezamız onandı. Zaten Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı da, Mehmet Akarca, hızla, bir ay içinde cezaya onanma istemişti ve taltif edilip Yargıtay Başkanı yapılmıştı ve onun döneminde cezamız onanmıştı. Hızlıca bir şeyler çevriliyordu ve ardından -hepiniz biliyorsunuz- burada hak ihlallerini gündeme getirdiğimiz için, çıplak arama olayını gündeme getirdiğimiz için bir usulsüzlük, hukuksuzlukla vekilliğimiz düşürüldü; bir komedi yaşandı ve cezaevine atıldık.’’

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Akşener: Biz de aday getirebiliriz, CHP’li de olabilir, kazanmak önemli

Gazeteistasyon / İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında Millet İttifakı ve 6’lı …

Bir cevap yazın