Osman Öcalan Koranavirüs nedeniyle vefat etti

Gazeteistasyon- PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

Uzun süre PKK içerisinde üst düzey yönetici olarak faaliyet gösteren Abdullah öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, 2004 yılında bir grup PKK’lı ile yollarını ayırarak Erbil’e yerleşti. Osman Öcalan bir süreden beri yakalandığı Covid-19 nedeniyle Erbil’deki Newroz hastanesinde tedavi görüyordu. Bu sabah ise solonum yetmezlili nedeniyle vefat etti. Öcalan, Erbil’e bağlı Pirmam’daki Abdulhadi mezarlığında toprağa verildi.

Kardeşinin Mehmet Öcalan, DHA’ya yaptığı açıklamada ise “Uzun süredir Osman ile görüşmüyorduk. Ölümü nedeniyle üzüntü yaşıyoruz. Kardeşimizin cenazesinin Türkiye’ye getirilmesini bekliyoruz. Avukatlarımız aracılığıyla ağabeyime (Abdullah Öcalan) durum iletilecek ve ondan gelecek habere göre yol haritası çizeceğiz” diye konuştu.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Gazeteistasyon / Partisinin Meclis grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın …

Bir cevap yazın