HDP İl Eşbaşkanları yeni dönem yol haritasını tartışmak için toplandı

Gazeteistasyon– HDP İl Eşbaşkanları, “HDP’liyiz Her Yerdeyiz” programımızın sonuçlarını değerlendirmek, siyasal gelişmeleri ve yeni dönem yol haritasını tartışmak üzere Pervin Buldan ve Mithat Sancar başkanlığında Ankara’da toplandı.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar’ında katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Sancar, ‘’Biz yeni yaşamı inşa etme hedefine yürüyeceğiz demiştik. Yeni yaşamın ne olduğunu farklı vesilelerle, farklı bakış açıları ve başlıklarla anlatmaya çalışıyoruz. Yeni yaşamı inşa konusunda bugüne kadar aldığımız mesafenin hiç de az olmadığına hepimizin inanması gerekiyor. Bunu şimdi toplumun tüm kesimlerine daha açık ve anlaşılır bir şekilde aktarma görevi de yine bizlerindir. HDP’nin seçimlerde ne yapacağı merak ediliyor, konuşuluyor. Seçimlerle ilgili tutumumuzun temelinde yeni bir başlangıç yapma hedefi yatıyor. Biz seçimleri önemsiyoruz elbette. Bu seçimlerin ülkenin geleceği açısından çok önemli bir rol oynayacağını, etki yaratacağını sahadaki buluşmalarımızdan büyük bir memnuniyetle gördük. Halkımız seçim ne zaman yapılırsa yapılsın, seçim hangi şartlar altında gerçekleşirse gerçekleşsin buna hazırdır. Kapatma davası gündemimizde bu açıdan yoktur. Yani, kapatma davasının siyasi gücümüzü Türkiye’nin geleceğini belirleme konusunda kullanmamıza engel olması söz konusu değildir’’ dedi.

Türkiye’nin yönetimine ortak olmayı hedeflediklerini söyleyen Mithat Sancar şöyle dedi:
‘’İşte biz bu yeni dönemde yeni başlangıcı Türkiye’nin yönetimine ortak olarak gerçekleştirmek istiyoruz. Başta Kürt halkı olmak üzere Türkiye halkları için Türkiye’de yeni kurucu aklın parçası olmaya hazırız. Bunu başaracağımıza dair hiçbir şüphemiz yok. Eylül ayı içerisinde açıklayacağımız deklarasyonla temelsiz spekülasyonlara, dedikodu niteliğinin ötesine geçmeyen siyasi polemiklere nokta koyacağız. Göstereceğimiz hedef, yeni bir başlangıç hedefidir. Yeni başlangıç için de barış olmazsa olmazdır. Kapsamlı ve güçlü bir demokrasi olmazsa olmazdır, adalet olmazsa olmazdır. İşte bununla ilgili genel yaklaşımımızı bu deklarasyonda bütün kesimlerinin değerlendirmesine sunacağız. Değişimde etkili olacak her çevreye, sorunların çözümünde rol alacak her aktöre çağrımız olacaktır. Bazen soruyorlar ne diyeceksiniz diye. Bunun cevabı açık. Daha istişarelerimiz devam ediyor.”

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da,  1 Eylül’de ciddi mesajlar vereceklerini ifade ederek şöyle konuştu:

‘’Ülkemizin en önemli sorunlarından bir tanesi Kürt sorunudur. Kürt soruna ilişkin 1 Eylül’de yapacağımız çağrılar ve daha sonraki çalışmalarımızda Kürt sorunuyla ilgili görüşlerimizi ve çözüm önerilerimizi kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz. Kürt sorununun çözümsüzlüğün önündeki en büyük engel AKP-MHP iktidarıdır.  Bu dönem gerçekten artık Kürt halkının ve Türkiye halklarının AKP’yi yeneceği dönem olacaktır. Bir erken seçim gündemi hep vardır. Bu çalışmalarda da hepinize başarılar diliyorum. Kazanacağımız günlere az kaldı. Hep birlikte başaracağız.’’

 

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyarbakırlı sanayiciler, Afrika pazarına açılıyor

Gazeteistasyon- İstanbul’da düzenlenen 5’inci Dünya Sektörler Arası İşbirliği Forumu’na katılan Diyarbakırlı sanayiciler, özellikle yabancı sanayicilerin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir