Facebook, Diyarbakır TSO ile protokol imzaladı

Gazeteistasyon- 2019 Eylül ayında Facebook, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) ve Habitat Derneği’nin İstanbul’da faaliyete geçirdikleri topluluk merkezi,  Diyarbakır TSO ile gerçekleşen bir protokol imza töreniyle, Facebook İstasyonun uydu merkezlerinden biri Diyarbakır’da açılıyor.

Facebook’un Türkiye’deki en büyük yatırımlarından biri olarak görülen topluluk merkezlerinin sonuncusu olan Diyarbakır İstasyon, Türkiye’deki insanları, toplulukları ve işletmeleri bir araya getirmeye ve ülke ekonomisinin dijitalleşmesine odaklanan bir dizi eğitime, programa ve atölye çalışmasına ev sahipliği yapacak.

Facebook İstasyonu ülkenin dört bir yanında hayata geçireceğiz

Facebook Orta Doğu ve Türkiye Kamu Politikaları Direktörü Azzam Alameddin Diyarbakır’da açılacak topluluk merkeziyle ilgili şöyle konuştu: “İçinde bulunduğumuz pandemi koşulları, bireylerin, işletmelerin, toplulukların ve STK’ların dijital dünyada kendilerini geliştirebilmelerinin ülke ekonomisi açısından ne kadar önemli olduğunu bize bir kez daha gösterdi. Geçtiğimiz 2019 yılının Eylül ayında İstanbul’da açtığımız Türkiye’deki ilk topluluk merkezimiz Facebook İstasyon, bu doğrultuda yaptığımız en büyük yatırımlardan biri. Bugün protokolünü imzaladığımız Diyarbakır uydu merkeziyle, Facebook İstasyon’u ülkenin dört bir yanında hayata geçirme hedefimize bir adım daha yaklaşmış olduk. Tüm topluluk merkezlerimizde online ihracat, dijital pazarlama, online güvenlik ve dijital iletişim gibi bir dizi farklı konuya odaklanan eğitim programları ve atölye çalışmaları düzenleyeceğiz.”

Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır ise, “Bir iyi niyet sözleşmesi olarak gördüğümüz bu protokol ile temelde bölgedeki girişimciliğin desteklenmesini hedefliyoruz. Eğitim, Ortak Çalışma Alanı ve Ön Kuluçka olmak üzere üç ana fonksiyonun aktif olarak işletilmesini planladığımız bu merkezler, yerelde üniversite, öğrenci, özel sektör, yerel yönetimler ve kamuyu bir araya getiren networking etkinliklerine de ev sahipliği yapacaktır ” ifadelerini kullandı.

İmza töreninde konuşan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya “ Türkiye ortalamasının üzerinde bir genç nüfusa sahibiz. Gençlerimizin nitelikli işlere erişimi, geleceğe yönelik yetkinlikler kazanması ve girişimciliklerinin desteklenmesi için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Yaklaşık 1 yıldır faaliyetlerine başlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’mızın proje desteği ile açtığımız Diyarbakır Sanayi Mektebinde nitelikli eğitim hizmetleri veriyoruz. Bugüne kadar 1.000 kişiye farklı alanlarda eğitimler verdik. Dijital pazarlama, sosyal medya uzmanlığı, e-ticaret, sosyal girişimcilik, animasyon, photoshop gibi farklı alanlarda gençlerin ilgi ve becerilerini geliştirebilecek eğitimler düzenledik. Girişimci Destek Merkezimizin inşaatını tamamlandık, eğitim programlarımızı başlattık. Eylül 2021’de kuluçka merkezlerimiz ve gençlerimizin iş fikirlerini olgunlaştırabilecekleri atölye alanlarımız hizmet vermeye başlayacak. Bugün imzaladığımız bu protokol Sanayi Mektebi ve Girişimci Destek Merkezi ile başlattığımız bu çalışmaları, Facebook, TOBB ve Habitat Derneği işbirliğinde bir üst düzeye taşıyoruz. Sağladığımız ulusal ve uluslararası işbirlikleri ile gençler, kadınlar, KOBİ’ler gibi farklı hedef gruplarına yönelik daha nitelikli hizmetler sunmayı hedefliyoruz. Facebook İstasyonu önce Sanayi Mektebimiz sonra da Girişimci Destek Merkezimiz bünyesinde hizmet vermeye başlayacak ” dedi

 

 

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Kılıçdaroğlu: TÜGVA’cılar gönder Suriye’ye, Komutanları da Bilal olsun

Gazeteistasyon- CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, ‘’TÜGVA’cılar en büyük komutanımız Erdoğan ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir