İngiltere Futbol Federasyonu’ndan UEFA’ya başvuru: Final Türkiye’de oynanmasın

Gazeteistasyon-İngiltere Futbol Federasyonu, İstanbul’da oynanacak Şampiyonlar Ligi finalinin İngiltere’ye alınması için UEFA’ya başvurdu.

The Guardian’da yer alan habere göre; federasyon, İngiltere’nin Türkiye’yi karantina zorunluluğu uygulanan “kırmızı listeye” dahil etmesiyle Manchester City ve Chelsea arasında 29 Mayıs’ta İstanbul’da oynanacak finalin, Türkiye’den İngiltere’ye alınması için talepte bulunuldu. Maç için her takıma 4 bin bilet tahsis edilmesi bekleniyordu.

‘Kırmızı liste’ kuralına göre, İngiltereli futbolcuların ülkelerine döndüklerinde hükümet onaylı bir otelde 10 gün karantinaya alınmaları gerektiğinden, finalin Türkiye’de kalmasının zor olduğu belirtildi.

Öte yandan İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, İngiliz taraftarlara seyahat yasağı uygulama kararı aldıkları Türkiye’de oynanacak Şampiyonlar Ligi finaline gitmemeleri uyarısında da bulundu.

Shapps, İngiltere Futbol Federasyonuyla UEFA yetkilileri arasındaki görüşmelerin sürdüğünü ve son kararı UEFA’nın vereceğini söyledi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Fazıl Say, Munzur Nehri kıyısında konser verdi

Metin Polat Gazeteistasyon / Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, ‘Munzur Nehri ve Çevre kirliliği’ konusunda ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir