Kayyumdan eş ve bacı torpili TBMM gündeminde

Gazeteistasyon- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine, Bürokratların kardeş ve eşlerinin sözleşmeli olarak memur alınması tepkilere neden oldu. Diyarbakır HDP Milletvekili Garo Paylan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması amacıyla TBMM’ye soru önergesi verdi.

Bürokrat yakınlarına torpil yapıldığı ve sözleşmeli memur olarak belediyede işe alındıkları iddia edildi. Diyarbakır Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ufuk Nurullah Bilgin’in, kız kardeşi Ümmü Gülsüm Bilgin’in, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan Maral’ın eşi Sevil Soysal Maral’ın, Diyarbakır Valiliği Basın Müdürü ve Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ramazan Kızılkaya’nın eşi Nazlı Hilal Kızılkaya’nın sözleşmeli memur olarak Büyükşehir Belediyesine alındığı belirtildi. HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması amacıyla konuyu TBMM’de soru önergesiyle gündeme getirdi: Önergede şöyle dedi:

-Diyarbakır’da görev yapan bürokratların yakınlarının Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde işe alındığı iddiaları doğru mudur? Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin arpalığa çevrildiğinin farkında mısınız? Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin arpalığa çevrilmesi konusunda soruşturma başlattınız mı?

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyanet, ‘9 yaşındaki kız çocuk evlenebilir’ iddialarını yalanladı

Gazeteistasyon / Diyanet İşleri Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt ve bazı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir