Ana Sayfa / Manşet / Buldan: Devletçi iki bloğa karşı Üçüncü Yol siyasetini büyüteceğiz

Buldan: Devletçi iki bloğa karşı Üçüncü Yol siyasetini büyüteceğiz

Gazeteistasyon- HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan, Devletçi iki bloğa karşı Üçüncü Yol siyasetini büyüteceklerini açıkladı.

HDP, halkların özgürlüğüne açılan üçüncü yoldur

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Ankara’da yapılan HDP İl Eşbaşkanları Toplantısına katıldı. Toplantının açış konuşmasını yapan Buldan, HDP’nin  halkların özgürlüğüne açılan üçüncü yol olduğunu ifade ederek, ‘’HDP’nin siyasal gücü karşısında iktidar bloğu boş durmuyor, durmayacaktır. İktidar aklı HDP’siz siyaseti nasıl yaratırız, kendi varlığımızı nasıl sürdürürüz diye küçük ortağıyla birlikte planlar yapmaktadır. Ne yaparlarsa yapsınlar başaramadılar, başaramayacaklar. HDP her zaman olduğu gibi dimdik ayaktadırBu kaleyi düşürmeye güçleri yetmeyecektir. Ülkeyi demokrasi ittifakı ile yönetme yolunu HDP’ye kapatmaktır akıllarınca. Türkiye halklarının HDP’de vücut bulan değişim umudunu, barış umudunu faşizmin karanlığına teslim etmektir hesapları. Kapatma davasını birlikte planlayan tekçi iktidarın iki ortağı bu davayla Türkiye’yi kapatmayı hedeflemektedir. Kimsenin hak ve adalet talep edemeyeceği, yolsuzluk düzenine ses edemeyeceği mutlak bir faşizm düzeni kurmak istiyorlar.

Kadınlar, erkek iktidara meydanı asla bırakmayacaktır

Bir başka darbe uygulamasını gece yarısı kararıyla İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmeleriyle gördük. Bu iktidar darbecidir dedik. HDP’ye, demokratik siyasete, toplumsal muhalefete, kadınlara ve gençlere karşı sürekli bir darbe yapma peşindeler. Her gün illerinizde, kentlerinizde yaşıyorsunuz ve buna tanıklık ediyorsunuz. İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmeleri kadın düşmanlığından geldiklerini bir kez daha ortaya koymaktadır. Kadınlar pes edecek sanıyorlar. Kadınlar kazanımlarına sahip çıkmayacak ve mücadeleden vazgeçecek sanıyorlar. Bunu rüyalarında bile göremeyecekler. Kadınlar dünden daha fazla mücadele edecekler, daha fazla kazanımlarına sahip çıkacak ve erkek iktidara meydanı asla bırakmayacaktır. İstanbul Sözleşmesi kadınların anayasasıdır, direniş ve mücadele sözleşmesidir. Bu iktidardan kurtulma sözleşmesidir. Bunu da feshetmeye güçleri asla yetmeyecektir. Biz kadınlar buna izin vermeyeceğiz.

Partimizi sizlerle beraber bu ülkenin yönetimine taşıyacağız

Kimsenin kuşkusu olmasın; onlar bir düşünürken biz bin düşünüyoruz. Onların bir hamlesine karşılık bizim çoklu mücadele hamlelerimiz vardır. Türkiye halkları asla ama asla seçeneksiz ve yalnız değildir. Çünkü yanlarında yürüyen bir HDP vardır. HDP’nin dostları ve yoldaşları vardır. Onlar parti kapatmayla uğraşa dursun biz sokak sokak mahalle mahalle köy köy halkın gerçek sorunlarını anlamaya, halkla birlikte yürümeye devam edeceğiz. En yakın gelecekte, partimizi sizlerle beraber bu ülkenin yönetimine hep birlikte taşıyacağız. Sizler var oldukça, bu gelenek var oldukça, tek bir HDP’li var oldukça HDP’yi kapatmaya çalışmak suya yazı yazmak olacaktır. Zulmün yenemediği tek şey inanç ve kararlılıktır. İşte o da bizde vardır.

 

 

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Eski milletvekili İşbaşaran’dan, “Kemiklerini kırdırdım” diyen Peker’e yanıt: İstediğin kadar Hakan Fidan’a güzellemeler yap, seni oralarda daha fazla öttürmezler

Gazeteistasyon-Eski milletvekili Feyzi İşbaşaran, kendisi için “Kemiklerini kırdırdım” diyen organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir