Sünepe oğlan Abdi İpekçi!

Hürriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, aksini iddia edenler olsa da külttür! Matbuat dağının Hera’sıdır zihinsel olarak Ertuğrul Özkök…Zeus’u da Abdi İpekçi’dir Bab-ı Ali’nin

Gelmiş-geçmiş genel yayın yönetmenleri yok hükmündedir Ertuğrul Özkök için…Çetin Emeç merhumdur, kurbandır, sadece…Uğur Mumcu da köşe yazarı!
Yazılmayacakları yazan; hükmü kesilen…

Yalnız, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdi İpekçi hariçtir, her şeyden öteye…Yeri gelmişken yazalım Bab-ı Ali’nin Zeus’unu…Altemur Kılıç, Abdi İpekçi’yi, Ercüment Karacan’a Milliyet’in Yazı İşleri Müdürü yapmasını öneren kişiydi İstanbul’da…

Milliyet’ in kurucusu Ali Naci Karacan’ın ilkin gözü tutmamıştı Abdi İpekçi’yi…

Sadun Tanju, “ Doludizgin- Milliyet’in Kurucusu Ali Naci Karacan: Bir Gazetecinin Anıları” adlı kitabın 279’uncu sayfasında Ali Naci Karacan ile Abdi İpekçi’nin tanıştırılmasını anlatırken “Bu sünepe oğlan mı yapacak bizim yazı işleri müdürlüğümüzü” sözlerini oğlu Ercüment Karacan’a doğrudan söylemediğini yazarken, kuşkusunu “Çok tecrübesiz ve çekingen duruyor” ifadesiyle dışa vurduğunu kaydediyordu.

Bunun üzerine Ercüment Karacan’ın Altemur Kılıç referansının özellikle altını çizdiğini ve şöyle konuştuğunu anlatıyordu Sadun Tanju:

“Ne tecrübesizi baba, Altemur Kılıç tavsiye etti!”

Meraklısına not:
Sadun Tanju
Doludizgin- Milliyet’in Kurucusu Ali Naci Karacan: Bir Gazetecinin Anıları

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Akşener: Biz de aday getirebiliriz, CHP’li de olabilir, kazanmak önemli

Gazeteistasyon / İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında Millet İttifakı ve 6’lı …

Bir cevap yazın