Hem itirafçı, hem Binbaşı, hem Yarbay…

Gazeteistasyon – Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde ‘evlilik teklifini reddettiği’ gerekçesiyle AK Parti İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve Gençlik Kolları Kadın Komisyonu Başkanı A.A’yı (21) göğsünden tabancayla vurarak öldürmeye çalışan ve kayıplara karışan eski itirafçı Murat İpek henüz yakalanamadı.
Saldırıya uğrayan genç kadının ailesi, “Davayı kapatmamız için bir çok kişi devreye girdi. Ancak biz adaletin yerine gelmesi için sonuna kadar gideceğiz… Bize yapıldı, ama yarın başkasına da aynısını yapmayacağının hiçbir garantisi yok” dedi.
Murat İpek’in korucu kimliği, başkası adına düzenlenmiş Binbaşı kimliği ve Yarbay üniforması ile çektiği fotoğrafları da ortaya çıktı.

Alınan bilgilere göre, adı bir çok karanlık olayla birlikte anılan Murat İpek, kısa süreli arkadaşlık kurduğu AK Parti İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve Gençlik Kolları Kadın Komisyonu Başkanı A.A.’yı 5 Şubat tarihinde göğsünden tabancayla ağır yaralayarak kayıplara karıştı.
Taşıdığı “Binbaşı Yusuf Korkmaz” kimliği ile kendini tanıtıp arkadaşlık kuran Murat İpek, genç kadının ailesinin gerçek kimliğini öğrenmesi üzerine tehditlere başladı.
5 Şubat tarihinde yapılan Diyarbakır AK Parti İl Gençlik Kolları Temayül yoklamasında oy kullanmaya annesi, halası ve yeğeniyle birlikte giden 21 yaşındaki A.A.’yı takip eden İpek, kiraladığı otomobille gelerek onları silah zoruyla araca bindirdi. Burada evlenmek istediğini belirten İpek, genç kadının bunu reddetmesi üzerine göğsünden tabancayla vurarak öldürmeye çalıştı.

Annesi ölümden kurtardı

Genç kadının annesinin tekrar ateş etmesine engel olması ve çevrede yetişenlerin müdahale etmesi üzerine İpek, yere düşen boş kovanı da alarak olay yerinden kaçtı.
Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan genç kadın, günlerce yoğun bakımda kaldıktan ve ciğerinin bir kısmı alındıktan sonra taburcu edildi. Saldırı olayından sonra açıklama yapan AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya, olayı duyduklarında çok üzüldüklerini ve şaşırdıklarını belirterek, “Çalışkan bir arkadaşımızdı. Olay nasıl yaşandı, neden bu saldırı yapıldı anlamış değiliz. Bir süredir saldırgan tarafından tehdit edildiğini öğrendik. AK Parti olarak olayın takipçisiyiz” demişti.

‘Yarın aynı saldırıyı başkasına da yapabilir’

Saldırıya uğrayan A.A.’nın ailesi, olaydan sonra kentte tanınmış bazı kişilerin devreye girerek olayın büyütülmemesi gerektiğini, bir kaza sonucu olayın yaşanmış olabileceğini ve davayı kapatmak istediklerini belirterek, “Gelen kişilere şunu söyledik. Aynı şey sizin kızınızın başına gelse ne yapardınız. Çünkü bu tür insanlar topluma zarar veren tipler. Bu kişi, kendisini Malatyalı ve 37 yaşında Binbaşı olarak tanıtıp kızımızla görüşüyor. Üzerinde Binbaşı Yusuf Korkmaz adına kayıtlı kimlik kartı var. Tesadüfen bunun eski itirafçı olduğunu öğrendik ve kızımız da görüşmeyi kesti. Ancak bundan sonra tehditler savurmaya başladı. Olay tarihin de de ‘son kez görüşelim’ diyerek silah zoruyla onları araca bindirip Yeni Stadyum yanında araçtan indirip bu saldırıyı gerçekleştiriyor. Saldırı olayı anlık değil. Planlayarak, tasarlayarak ve kasten yapılan öldürmeye teşebbüstür.
Bu davanın sonuna kadar takipçisiyiz. Çünkü bu tür insanlar topluma, kamuya zarar. Böylelerinin ömür boyu toplumdan izole edilmesi gerekir. Bize yapıldı, yarın başkasına da aynısını yapmayacağının hiç bir garantisi yok. Bu davayı kapatmayacağız ve bu kişi hak ettiği cezayı alana kadar da takipçisi olacağız” dedi.

Korucu ve Binbaşı kimliği taşıyor

Eski tirafçı Murat İpek’in sabıkalı olmasına rağmen uzun süre Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde gönüllü korucu olarak görev yaptığı ve bu kimliği taşıdığı belirlendi.
İpek’in ayrıca, Jandarma Binbaşı Yusuf Korkmaz adına düzenlenmiş ve kendi fotoğrafının üzerinde olduğu subay kimliği ile Yarbay üniforması ile çektirdiği fotoğrafları da ortaya çıktı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Deniz tabanındaki kablolar deprem sensörü olarak kullanılabilir

Gazeteistasyon / Bilim insanları deniz tabanlarındaki internet kablolarının deprem ve tsunamileri tespit etmek ve iklim ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir