ABD’de ilk kez bir trans birey federal yetkili oldu

Gazeteistasyon-ABD’de Senato, Dr. Rachel Levine’ın Sağlık Bakanı Yardımcısı olarak göreve başlamasını onayladı. Bu vesileyle Levine, transseksüel olduğunu açıklamış ilk federal yetkili oldu.

Senato’da Levine’ın göreve getirilmesi 52 evet oyuna karşı 48 hayır oyuyla kabul edildi. Tüm Demokrat senatörler evet oyu kullanırken, Cumhuriyetçi senatörler Susan Collins ve Lisa Murkowski de Levine’ın göreve getirilmesini destekledi. Bir çocuk doktoru olan Levine, daha önce Pennsylvania eyaletinin en üst düzey sağlık yetkilisi ve doktoru olarak görev yapmıştı.

Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, “Rachel Levine’ın göre getirilmesi ABD’deki LGBTİ’ler için başka bir önemli mihenk taşı oldu. Ülkemizde trans bireyler neredeyse diğer tüm gruplara kıyasla daha yüksek oranda istismara, evsizliğe ve depresyona maruz kalıyor. Dr.Levine gibi isimlerin spot ışığında olması cahiliyet bariyerlerinin yıkılmasına yardımcı olacaktır” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Deniz tabanındaki kablolar deprem sensörü olarak kullanılabilir

Gazeteistasyon / Bilim insanları deniz tabanlarındaki internet kablolarının deprem ve tsunamileri tespit etmek ve iklim ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir