Ana Sayfa / Medya / Bildirici’den Ahmet Hakan ve Özkök’e gönderme: “Küçücük bir korsan gemisinin top atışlarıyla batan koca bir kraliyet donanma gemisi’’

Bildirici’den Ahmet Hakan ve Özkök’e gönderme: “Küçücük bir korsan gemisinin top atışlarıyla batan koca bir kraliyet donanma gemisi’’

Gazeteistasyon- Hürriyet Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Ahmet Hakan’ın, ‘Parti kongrelerinde çekilen halaylar’ ile ton balığı firmasının adeta reklamını yaparak anlatan Ertuğrul Özkök’ü eleştiren medya ombudsman’ı Faruk Bildirici, ‘’Ne Ahmet Hakan, ne de Ertuğrul Özkök yazılarında bir özeleştiri telaşı yok’’ dedi.

Hürriyet Gazetesi eski okur temsilcisi Faruk Bildirici, Medya ombudsmanı olarak açtığı kişisel sayfasında Medyadaki olumsuzlukları el aldı. Bildirici yazdığı yazılarda şöyle dedi:

Ahmet Hakan, Hürriyet’teki köşesinde bir yazı yazdı, başlığı ‘’Parti kongrelerinde çekilen halaylar’’ idi. Gazeteleri, televizyonları, internet sitelerimi düzenli takip ediyorum ama bu güne değin AKP dışında halay çekilen parti kongresi görmedim. Acaba başka partilerin kongrelerinde halay çekildi de ben mi görmedin diye yazısını okudum. Hayır, parti ismi vermiyordu. ‘’Yasaklar nedeniyle bunalmış vatandaşı öfkelendiriyor’’ diye başlayıp AKP kongrelerinde salonların tıklım, tıklım dolu olmasının, AKP kongrelerinde halay çekilen görüntülerin olumsuz sonuçlarını sıralıyordu.

Ama oda ne? Tek bir kere bile ‘’AK PARTİ’’ demiyordu! AKP kongrelerinde pandemi önlemlerinin hiçe sayılmasını eleştiriyormuş gibi satırlar karalayıp, bunların sorumlusunun AKP olduğunu gizliyordu. Yazdığı yanlışın öznesine laf edemiyor, ediyormuş gibi yapıyordu. AKP’nin adını bile isteye, hesaplı kitaplı şekilde gizlediği o kadar açıktı ki. Bu yazısını Twitter’da paylaşırken kullandığı fotoğrafta da ne AKP’nin bir bayrağı ne de Erdoğan görünüyordu. Kalabalık bir salonun uzaktan göründüğü siyah beyaz bir kareyi paylaşmıştı yazısının linkiyle birlikte Özellikle seçildiği belliydi bu fotoğrafın”

Ertuğrul Özkök’ün de ‘Ombudsman kardeşim biraz geri çekil reklam yapacağım’ diye gönderme yaptığı Faruk Bildirici, ‘’Bana göndermede bulunmuş. Firma adı vermemesi iyi ama zaten ekonomi sayfasında firmanın adı var. Nedense Özkök, reklamın o firmayla ilgili elle doldurma görüntülerinin izini silme çabasına olduğuna değinmemiş’’ diye cevaplamıştı.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ile gazetenin yazarı Ertuğrul Özkök’ü eleştiren Bildirici son noktayı şöyle koyuyor:

“Ne Ahmet Hakan ne de Ertuğrul Özkök yazılarında bir özeleştiri telaşı yok. Ama bu onları küçücük bir korsan gemisinin top atışlarıyla batan koca bir kraliyet donanma gemisine (kendi deyimleriyle amiral gemisi) çeviriyor.”

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Greta Thunberg, Koronavirüs aşısında adaletsiz dağılımı gerekçe gösterdi; BM İklim Konferansı’na katılmayacağını söyledi

Gazeteistasyon-İklim aktivisti Greta Thunberg, bu yıl İskoçya’da düzenlenecek Birleşmiş Milletler İklim Konferansı’na dünyadaki Koronavirüs aşısına ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir