Vali Karaloğlu: “Peynirciler Çarşısını çağdaş bir mekâna dönüştüreceğiz”

Gazeteistasyon- Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Sur ilçesinde yer alan Peynirciler Çarşısı’nı ziyaret ederek esnafla bir araya geldi. Vali Karaloğlu, ‘’Peynirciler Çarşısını modern ve çağdaş bir mekâna dönüştüreceğiz’’ dedi.

Zamanın imkânlarıyla yapılan Peynirciler Çarşısı’nda hoş olmayan bir görüntünün olduğunu ve hijyen kurallarını tam anlamıyla sağlayamayan bir mekân olduğunu vurgulayan Karaoğlu, yeni Peynirciler çarşısı ile ilgili projelerin hazırlandığını ancak esnafın görüşüne de büyük bir önem verdiklerini dile getirdi.

Karaloğlu, “Nihayetinde burada çalışacak olan sizsiniz ve sizin görüşünüz bizim için çok önemli. Hem proje ile ilgili hem de proje sonrasında buranın işletilmesi ile ilgili esnafımızın görüşü önemli dedik ve onun için buradayız. Bugün sizin söylediğiniz her şeyi biz not aldık. Hedefimiz bu görüntüden şehri kurtaralım. Bu görüntüden peynirci esnafımızı kurtaralım. Burada Çağdaş temizlik kurallarına dikkat edebileceğiniz dışarıdan gelen herkesin mutlaka ziyaret etmek istediği bir mekân oluşturalım” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Maymun çiçeği virüsü üç ülkede daha görüldü

Gazeteistasyon- 18 ülkede görülen maymun çiçeği virüsü Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti ve Slovenya’da rastlandı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir