Ana Sayfa / Manşet / HDP: Hükümetin bilgisinde Kandil’e gittik

HDP: Hükümetin bilgisinde Kandil’e gittik

Gazeteistasyon – Kandil’de HDP’lilerin fotoğraflarını kamuoyunda paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya HDP basın açıklamasıyla cevap verdi. Açıklamada, “Çözüm süreci boyunca hükümetin bilgisi dışında Kandil’e yapılmış bir tek ziyaret yoktur. Yalan ve iftiralarla dolu kin ve nefret kusmuştur… Soylu, Erdoğan’ın günah hanesine yazmaktadır” denildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir TV programına çıkarak HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve partili milletvekillerinin Kandil’de çekilen fotoğraflarını göstererek propaganda yapmasına HDP’den açıklama yaparak tepki geldi.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Garê’deki ölümlerde payı olan ve bu vahim olayın hesabını vermek zorunda olan AKP ve ortağı MHP, medya manipülasyonları ile işlenen ağır suçun üzerini örtmeye çalışmaktadır.
Ahaber adlı yayın kuruluşuna konuşan Soylu, program boyunca elinde değnek, partimize, milletvekillerimize, seçmenlerimize ve muhaliflere kin ve nefret kusmuştur.
Yalan ve iftiralarla dolu bu program, Türkiye için bir utanç olarak tarihe geçmiştir.

Çözüm süreci yaşanırken İmralı’nın ve iktidarın mesajlarını iletmek üzere Kandil’e giden Eş Genel Başkanımız Sayın Pervin Buldan başta olmak üzere partili vekillerimizin fotoğrafları program boyunca ekranlarda gösterilmiş. Çözüm süreci boyunca hükümetin bilgisi dışında Kandil’e yapılmış bir tek ziyaret yoktur. Her ziyarette İmralı’da devlet heyeti ve Öcalan arasında karar varılan konular muhataplarına iletilmiş, alınan yanıtlar, her seferinde devlet heyetinde yer alanlarca Erdoğan’a rapor edilmiştir. Esasen HDP’nin her Kandil ziyareti çözüm sürecinin Kandil’e gidemeyen taraflarını temsilen gerçekleştirilmiştir.

‘Soylu, Erdoğan’ın günah hanesine yazmaktadır’

Soylu o zaman sevap sayılan bu çalışmaları şimdi esasen bizim değil Erdoğan’ın günah hanesine yazmaktadır. Devlet görevlilerinin dahil olduğu İmralı’da yapılan görüşmeler gibi Kandil’e giderek çözüm sürecini yürütmek için çaba harcayan siyasetçilerin tüm faaliyetleri, iktidarın bilgisi ve onayı dahilinde olmuştur. Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere ilgili tüm bakan ve devlet görevlileriyle görüşmeler yapılmış gerek İmralı’nın gerek Kandil’in görüş ve önerileri kendilerine iletilmiştir. Utanç duyması gereken kan akmasın diye barış görüşmelerini yürütenler değil, karanlık senaryolarla savaş naraları atanlardır.”

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

‘İşsiz kalanlar Erbil ve Duhok’a gidiyor’

Gazeteistasyon – Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, salgın tedbirleri ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir