Bahçeli, Anayasa Mahkemesi ve HDP’yi hedef aldı

Gazeteistasyon– Meclis’teki grup toplantısında Anayasa Mahkemesi ve HDP’yi hedef alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gare öncesi ve sonrası aynı olmayacağını açıklayarak, ‘’PKK’nın yanında, yöresinde saf tutan kim varsa çembere alıp tepeden tırnağa tutuşturulacaktır’’ dedi.

Grup toplantısında konuşan ve HDP ile Anayasa Mahkemesini hedef alan Bahçeli şunları söyledi: “Bu sefer ateş yalnızca düştüğü yeri yakmayacak, PKK’nın yanında yöresinde saf tutan kim varsa çembere alıp tepeden tırnağa tutuşturacaktır. Dağda elde edilen stratejik ve mukayeseli üstünlüğü TBMM’de kaybetmeye, TBMM’de eritmeye ne sabrımız ne de tahammülümüz kalmıştır. “Bundan sonra terörle mücadele stratejisi bakımından Gara öncesiyle Gara sonrası inanıyorum ki aynı olmayacaktır.”

“HDP’nin kapatılması içim zaman kaybetmemeliyiz”

HDP’nin kapatılması gerektiğini ileri süren Bahçeli, “HDP kapatılmadan, PKK’nın ayağını TBMM’den kesmenin bir başka formülünü bilen ve bizi de bilgilendirmeye hazır olan aslan parçası bir demokrat var mıdır? HDP’nin kapatılması için zaman kaybetmek devletimizin egemenlik haklarına ileri düzeyde zarardır. HDP’nin kapatılması elzemdir, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı inanıyorum ki gereğini yapacaktır. Ve tarih önünde yapmak durumundadır” dedi.

“AYM kendini feshetsin, başındaki zat istifa etsin”

Anayasa Mahkemesi’nin kendisini feshetmesi gerektiğini belirten Bahçeli, “Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali kararlarını fütursuzca verirken milletin haklarını hiç hesaba katmadığı, dikkate almadığı çok net bir şekilde görülmektedir. Anayasa Mahkemesi milletin mahkemesi olmayacaksa, Türkiye’nin egemenlik ve tarihsel haklarını çiğneyenlere ihlal gerekçesiyle destek vermeyi sürdürecekse, derhal kendini feshetsin, başındaki zat da gecikmeden istifa etsin” şeklinde konuştu.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İsrail’den Şam’a hava saldırısı

Gazeteistesyon / Suriye Devlet Televizyonu, İsrail’in Şam yakınlarına hava saldırısı düzenlediğini duyurdu. Suriye Savunma Bakanlığı, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir