Haşdi Şabi: Türkiye ile savaşmaya hazırız

Gazeteistasyon – Irak ordusunun talebi üzerine Türkiye’nin olası operasyonuna karşı Şengal’e 3 Haşdi Şabi Taburu gönderildi. Haşdi Şabi komutanı, ‘Türkiye ile savaşmaya hazırız’ dedi.

Şengal’e bugün ulaşan 9 ila 10 bin arasında oluşan 3 tabur milisin, ilçe merkezi ve çevresine dağıtıldığı bildirildi. KirkukNow’a konuşan Haşdi Şabi Komutanı Xal Ali, “Birkaç güç önce Bağdat, Türkiye’nin olası saldırılarına karşı hazırlıklı olmamız konusunda bizi bilgilendirdi. Bu kapsamda da Haşdi Şabi’ye ait daha fazla gücü Şengal’e aktarma kararı alındı. Bu güç yaklaşık 10 bin silahlı kişiden oluşuyor” dedi.

Haşdi Şabi komutanı şunları belirtti: “Edindiğimiz bilgilere göre, Türkiye Şengal’e saldırmak istiyor ve Peşmergeyi de burada konuşlandırmak istiyor. Bu girişimi hiçbir şekilde kabul etmiyoruz ve Türkiye ile savaşmaya da hazırız.”
Xal Ali, son gelen yaklaşık 10 bin Heşdi Şabi’nin yanı sıra önceden de Şengal sınırında 12 bin Heşdi Şabi mensubunun olduğunu söyledi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Maymun çiçeği virüsü üç ülkede daha görüldü

Gazeteistasyon- 18 ülkede görülen maymun çiçeği virüsü Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti ve Slovenya’da rastlandı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir