Milli Savunma Bakanlığı, operasyonda 3 askerin yaşamını yitirdiğini duyurdu

Gazeteistasyon – Irak’ın kuzeyinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı’nda Yüzbaşı Burak Coşkun ve Astsubay Kıdemli Çavuş Harun Turhan ve Yüzbaşı Ertuğ Güler’in yaşamını yitirdiği Milli Savunma Bakanlığı tarafından duyuruldu.

Millî Savunma Bakanlığı (MSB) dün Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı’nda çıkan çatışmada Yüzbaşı Burak Coşkun ve Astsubay Kıdemli Çavuş Harun Turhan‘ın yaşamını yitirdiğini duyurmuştu. Yaralanan dört asker ise tedavi altına alınmıştı.

MSB’den bugün yapılan açıklamada ise “Yaralanarak hastaneye sevk edilen bir kahraman silah arkadaşımız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.” denildi. Yaşamını yitiren subayın Yüzbaşı Ertuğ Güler olduğu öğrenildi. Yaralı üç askerin tedavisi ise sürüyor.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Komando Yüzbaşı Ertuğ Güler için başsağlığı mesajı yayımladı. Bakan Akar mesajında, “Kahraman silah arkadaşımız 11 Şubat 2012 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” ifadesini kullandı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

‘Çin, Tayvan’a saldırırsa karşılık veririz’

Gazeteistasyon / ABD Başkanı Biden, Tokyo ziyaretinde yaptığı açıklamada Çin’i Tayvan’la ilgili tehdit etti, saldırı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir