‘Her farklı kesimin acısını, kendi sıkıntımız olarak algılamadığımız müddetçe bu ülke kurtulmaz’

Gazeteistasyon – HDP Kocaeli Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu düzenlediği basın toplantısında, ‘’Her kesimin kendi acısına ağladığını görüyorum. Bu yanlış! Biz tüm toplum, her farklı kesimin acısını, gözyaşını kendi sıkıntımız olarak algılamadığımız müddetçe bu ülke, bu toplum kurtulmaz. Ayrımsız bir şekilde Türkiye’de ki tüm hak ihlallerine, anti-demokratik dayatmalara karşı çıkılması gerekir’’ dedi.

Gergerlioğlu TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de yaşanan insan hakları ihlallerinden örnekler vererek, ‘’Boğaziçi Üniversitesi önünde, oldukça şiddetli bir tavır gösterildi, darp edildi ve İçişleri Bakanlığı’nın maalesef doğru olmayan ifadelerini gördük, aynı yalan ifadeler Uşak Emniyet Müdürlüğü’nde ki çıplak arama iddialarımız sonrası sahte kamera görüntüleri ile yapılmıştı. Uşak Emniyet Müdürlüğü’nde çıplak arama oldu. Öğrenciler suç duyurusunda da bulundu, bütün bunlara rağmen devletin koca İçişleri Bakanlığı, Uşak Emniyet Müdürlüğü sahte kamera görüntüleri ile insanları yanıltmaya çalıştı. Boğaziçi Üniversitesi’nde de yine aynı şekilde muameleler yapıldı. Bir öğrenci Şeyma isimli bir öğrencinin gözaltına alınırken darp edilerek başörtüsünün açıldığı ortaya çıktı. Öğrenci bunun basına yansıttı ve yine sahte kamera görüntüleri ile olay aynı ile ilişkisi olmayan kamera görüntüleri ile yine halkı yanıltmaya çalıştılar. İçişleri Bakanlığı halkın güvenliğini sağlamak yerine halkı kandırmakla, yanıltmakla meşgul olan bir bakanlık haline geldi ve öğrencileri darp etmekle meşgul olan bir bakanlık haline geldi’’ dedi.

‘Hak ihlallerine karşı çıkılmalı’

Gergerlioğlu, Ayrımsız bir şekilde Türkiye’deki tüm hak ihlallerine ve anti demokratik dayatmalara karşı çıkılması gerektiğini belirterek şöyle konuştu:

‘’Her kesimin kendi acısına ağladığını görüyorum. Bu yanlış! Biz tüm toplum, her farklı kesimin acısını, gözyaşını kendi sıkıntımız olarak algılamadığımız müddetçe bu ülke, bu toplum kurtulmaz’’

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İsrail’den Şam’a hava saldırısı

Gazeteistesyon / Suriye Devlet Televizyonu, İsrail’in Şam yakınlarına hava saldırısı düzenlediğini duyurdu. Suriye Savunma Bakanlığı, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir