Gözaltına alınan öğrencilerin tamamı serbest bırakıldı

Gazeteistasyon – Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te atanan rektöre ve hukuksuz tutuklamalara karşı yapılan eylemlerde gözaltına alınan 51 öğrenci, bugün sabaha karşı serbest bırakıldı.

“Kişi hürriyetini yoksun kılma, kamu malına zarar verme ve 2911 sayılı kanuna muhalefet etmek” iddialarıyla yargılanan öğrenciler, dün emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. 51 öğrenciden 30’u tutuklama, 12’si için ev hapsi, dokuzu ise adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Uzun saatler süren mahkeme sonucu, sabaha karşı sonuçlanan duruşmanın ardından tutuklama talebiyle sevk edilen öğrencilerin tamamı serbest bırakıldı. Haklarında ev hapsi talep edilen 12 öğrencinin de bu kararları yurt dışı yasağı ve haftada bir gün imza şeklinde değiştirildi.

İzmir’de de gözaltına alınanlar serbest bırakıldı

Boğaziçi Direnişi’ne destek olmak için Konak İlçesi Alsancak Mahallesi’nde dün bir araya gelen İzmir Emek ve Demokrasi Platformu’na müdahale eden polis onlarca kişiyi gözaltın aaldı. Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde gözaltına alınan 51 kişi gece saatlerinde serbest bırakıldı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Çerkesler

Gergerlioğlu: 21 Mayıs Çerkesleri anma ve yas günü ilan edilsin

Gazeteistasyon- HDP Kocaeli milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, 21 Mayıs’ın ‘Çerkesleri anma ve yas günü’ ilan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir