Oğuzhan Asiltürk ve şeyhi havlucu Ahmet efendi

Neler oluyor? Bir cumhurbaşkanı, gücünün doruğunda… Üstelik cumhurbaşkanın etrafında dalkavuk demeyelim de sadıkları var. Vatandaşı aldatmak için neden de kalmamış. Çünkü sadıklar cumhurbaşkanına her şeyi izah ediyorlar. Kimseyle kıyas kabul etmeyeceğine de inandırmışlar cumhurbaşkanını.

Cumhurbaşkanı, hanidir uzak durduğu Saadet Partisi’nin kapısını çalıyor. Bu kez çalınan kapı SP Lideri Temel Karamollaoğlu’nunki değil, Oğuzhan Asiltürk’ünki oluyor. Ahvalde bir telaş bir telaş sorma gitsin. SP saf değiştiriyor, eli kulağında vs. Hatta cumhurbaşkanının yine SP’nin abidelerinden Recai Kutan’a da gideceğini fısıldıyor.

Ancak, Kutan cephesi müphem, çünkü Adalet eski Bakanı Şevket Kazan’ın cenaze töreninde cumhurbaşkanına burulduğu anlatılıyor…Neyse, bilen bilir Oğuzhan Asiltürk, sıradan biri değil, hatta bir ara ki 11 Ekim 1987’de düzenlenen RP’nin 1. Kongresinde ki merhum Necmettin Erbakan’ın 12 Eylül’den sonra siyasete dönüşünün başlangıcı…

Oğuzhan Asiltürk, Erbakan’ın siyasete dönmesine hele de RP’nin başına geçmesine karşı çıkıyor, koltuğu kendine istiyordu. Erbakan hocanın sıkıntılı günlerinde imdadına Edirneli Havlucu Ahmet efendi yetişiyordu. Oğuzhan Asiltürk, Havlucu Ahmet efendinin baş müritlerindendi. Mete Gündoğan, Asiltürk’ün Havlucu Ahmet efendinin “Davanın lideri Erbakan’dır, sakın böyle bir yanlışa düşme” uyarısı üzerine sevdadan vazgeçtiğini yazıyor…

Peki kimdi bu Ahmet efendi?

Bilen, tanıyanlara göre; Bulgaristan göçmeni bir ailenin çocuğu ve Kur’an okumasını bilmiyordu; ümmiydi! Geçimini de çorap işportacılığı kazanıyordu. Yine bilenlere göre, ama çok ama çok “derin” bir hocaydı Havlucu Ahmet efendi!

Meraklısına not:
Mete Gündoğan-Erbakan

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Akşener: Biz de aday getirebiliriz, CHP’li de olabilir, kazanmak önemli

Gazeteistasyon / İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında Millet İttifakı ve 6’lı …

Bir cevap yazın