Konya’da çıkan yangında anne öldü, 3 yaşındaki oğlu kurtarıldı

Gazeteistasyon – Konya’da yangın çıkan iki katlı evden 3 yaşındaki Okay Yürür ve dayısı Yusuf Yürür komşuları tarafından kurtarıldı. İçeride mahsur kalan anne Hülya Yürür’ün cansız bedenine ise itfaiye ekiplerince alevler söndürüldükten sonra ulaşıldı.

Merkez Karatay ilçesi Doğanlar Mahallesi Perçemli Sokak’taki 2 katlı evde, saat 09.30 sıralarında, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
Evden yükselen dumanları gören komşularından bazıları, hortum ve kovalar ile alevlere müdahale etmeye çalıştı.

Bu sırada ailenin içeride mahsur kaldığını öğrenen komşuları, su döke döke içeri girerek, 3 yaşındaki Okay ve dayısı Yusuf Yürür’ü kurtardı. Ayaklarında ve vücudunun büyük bölümünde yanıklar oluşan Okay, ambulansla yakındaki özel hastaneye kaldırıldı.

Burada duran kalbi tekrar çalıştırılan Okay, Konya Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Dumandan etkilenen Yusuf Yürür’e ise ambulansta müdahale edildi.
Alevler, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldükten sonra evde mahsur kalan anne Hülya Yürür’ün cansız bedenine ulaşıldı. Acı haberi alan yakınları ve komşuları, sinir krizi geçirdi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

‘Çin, Tayvan’a saldırırsa karşılık veririz’

Gazeteistasyon / ABD Başkanı Biden, Tokyo ziyaretinde yaptığı açıklamada Çin’i Tayvan’la ilgili tehdit etti, saldırı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir