Pandemi döneminde aldığı destekle 2 katlı 800 metrekare iş yeri açtı

Emin Bal

Gazeteistasyon – Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi esnaflarından Kerem Yiğit (45) daha önce 70 metrekarelik iş yerini pandemi sürecinde kamu bankasından aldığı destekle 2 katlı 800 metre kavuşturdu.

Beytüşşebap ilçesindeki işletmeler, kamu bankasından aldıkları kredi sayesinde hem işlerini geliştirdi hem de ilçeye yeni sektörler oluşturdu. Kum ocağı, mobilya, beton santrali, mermer atölyesi ve demircilik gibi birçok alanda kurulan yeni sektörler, Beytüşşebap’ı üretim merkeziyle anılır hale getirildi.
Kamu bankasından kredi çeken esnaflardan Kerem Yiğit, iş yerinin açılışına Beytüşşebap Belediye Başkanı Habip Aşan’ın, yanı sıra sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı.

Kamu bankasında aldığı kredi desteğiyle, evlenecek kişiler için ev ihtiyacı olan her şeyi aynı yerde temin edebileceklerini ve 6 kişiyi istihdam ettiklerini belirterek, “Beytüşşebap ilçesinde bulunan tek kamu bankası olan Ziraat Bankasının bana verdiği bu destekle bu iş yerini açtım, bu nedenle banka müdürüne teşekkür ediyorum” dedi.

Açılışa katılan Beytüşşebap Belediye Başkanı Habip Aşan da, Beytüşşebap’ın geliştiğini belirterek, “Beytüşşebaplı esnaf kardeşimiz ilçede çok güzel bir yer açtı. İnsanlarımızın ev ihtiyacı olan her şeyi aynı yerde bulacağı için ayrıca onlar için önemli” dedi.

Beytüşşebap’a ciddi anlamda yapılan yatırımların kendilerini sevindirdiğini belirten Beytüşşebap Kalkınma Derneği Başkanı Zekeriya Dursun da, ilçe dışında bulunan vatandaşların da artık burada yatırım yapmaya başladıklarını belirterek, dernek olarak kamu bankasının verdiği kredi için teşekkür etti.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

HDP’li belediye başkanının ihracı reddedildi

Gazeteistasyon / Kesin ihraç talebiyle HDP Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilen Eğil Belediyesi Eş Başkanı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir