Ana Sayfa / Manşet / ‘Babamı beni evlendirmediği için öldürdüm’

‘Babamı beni evlendirmediği için öldürdüm’

Gazeteistasyon – Antalya’da babasını öldürüp annesini de bıçakla ağır yaraladıktan sonra polis tarafından ayağından vurularak etkisiz hale getirilip tutuklanan şizofren hastası Erdal Kuran, “Babama ‘Beni evlendir’ dedim, bana ‘Sen delisin’ dedi, orada film koptu” dedi.

Alınan bilgilere göre, Erdal Kuran, 17 Mart 2020 sabahı 09.00 sıralarında aralarında çıkan tartışma sırasında babası İsmail Kuran’ı bıçaklayarak öldürdü, annesi Emine Kuran’ı da yaraladıktan sonra üzerinde kanlı eşofman ve elinde bıçakla sokağa çıkarak “Babamı öldürdüm, annemi yaraladım” diye bağırmaya başladı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis, sağlık ekibi ve itfaiye sevk edilirken, ağır yaralanan anne Emine Kuran hastaneye kaldırılırken, Erdal Kuran ise polis tarafından ayağından vurularak etkisiz hale getirildi.

Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen duruşmaya sanık Erdal Kuran tutuklu bulunduğu Alanya Cezaevi’nden SEGBİS aracılığıyla katılırken, annesi, kardeşleri ve avukatı salonda hazır bulundu.

Kimlik tespiti sırasında sanık Erdal Kuran, mahkeme başkanının “gelirin ne kadar” sorusuna, “Benim hiçbir gelirim yok, ben çalışmıyorum. Bana annem babam bakıyor” şeklinde cevap verdi. Mahkemedeki ifadesinde olayı hiç hatırlamadığını belirten Erdal Kuran, “Ben şizofren hastasıyım. Babamın öldüğünü Adana’da tedavi sırasında bana telefondan gösterdikleri zaman öğrendim. O zamana kadar yaşıyor sanıyordum” dedi.

Erdal Kuran savunmasında, “Olay günü benim kaldığım 3. kattaki daireye babam geldi. Kendisine ‘Bana sen bakıyorsun, beni evlendir’ dedim. O da bana ‘Sen delisin’ dedi. Orada film koptu. Tartışırken bana sopayla saldırdı. Gidip mutfaktan bıçağı aldım, sonrasını hatırlamıyorum” dedi. Mahkeme başkanının “annene neden saldırdın” şeklindeki sorusuna ise “Anneme saldırdığımı hatırlamıyorum, ne diyebilirim ki? Ben 1987’den beri ilaç kullanıyorum. Birçok kere intihar girişiminde bulundum” diye cevap verdi.

Anne Emine Kuran ise oğlundan şikayetçi olduğunu belirterek, “O gün eşim, oğlum ve ben, üçümüz evdeydik. Sesler geldi, ben gördüğümde babasının boğazını sıkıyordu. Onu yatırdı, öldürdü. Bu sırada ben bir merdivene gidip bağırıyordum, bir yanlarına gidiyordum. Babasını öldürdükten sonra bana da saldırdı, her yerimi kesti” dedi.
Duruşmanın sonunda mahkeme heyeti, sanık Erdal Kuran hakkında İstanbul Adli Tıp Kurumu 4’üncü İhtisas Dairesi’nin kararının beklenmesine, sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Şi: “Aşırı yoksulluğu ortadan kaldırdık”

Gazeteistasyon-Çin Devlet Başkanı Şi Jinping, ülkede aşırı yoksulluğun bitirildiğini açıkladı. Şi Jinping, kırsal bölgelerde geçen ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir