Dilipak: Ne yazık ki, yasal engeller sebebi ile böyle bir zamanda en çok ihtiyacımız olan kenevirden uzağız

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, koronavirüs günlerinde beslenmesi konusunda açıklama yaparak, “Ne yazık ki, yasal engeller sebebi ile böyle bir zamanda en çok ihtiyacımız olan kenevirden uzağız” dedi.

Dilipak bugünkü ‘Ben sağlığımı nasıl koruyorum’ başlıklı yazısında, sağlığını korumak için günde iki öğün yediğini açıkladı. Hacamat olmaya özen gösterdiğini söyleyen Dilipak, “Ekmeğimizi, yağımızı kendimiz üretmeye çalışıyoruz. GDO’lu ürünlerden uzak durmaya çalışıyoruz” dedi.

Dilipak’ın yazısından bir bölüm şöyle:

“Arkadaşlar soruyorlar, nasıl korunuyorsun diye. Sağ olsun hanımım bu konuda benden daha fazla dikkatli. İşte genel olarak beslenme şeklim. Bunlar çok katı kurallar değil. Genel bir disiplin.

Bir defa, 2 öğün yiyoruz. Gün doğduktan sonra ve gün batmadan. Öğle vakti acıkırsanız, mevsim sebze ve meyvesi, mesela süt, hurma gibi bir şeyler. İki hayvansal gıda, endüstriyel, paketlenmiş, uzun ömürlü gıda ve iki ayrı hayvansal gıdayı aynı öğünde almamaya çalışıyoruz. Şekeri neredeyse hayatımızdan çıkardık gibi. Meyve ve tatlı bir şey yiyeceksek, ya yemekten önce ya da yemekten hemen sonra değil.

Aslında arada oruç da tutmamız gerekli. Daha fazla su tüketmemiz de gerek. İsraf etmiyoruz, sünnetlemeye dikkat ediyoruz. Ekmeğimizi, yağımızı kendimiz üretmeye çalışıyoruz. GDO’lu ürünlerden uzak durmaya çalışıyoruz. Yiyip içtiğimiz şeylerin fıtratına dikkat etmeye çalışıyoruz.

Sabah kalkınca, mesela birkaç damla ağzıma çay ağacı yağı ve karanfil yağı alıyorum. Sonra gece boyu bir bardak suda bekletilmiş ceviz, sirkeli, limonlu bal şerbeti içiyorum. Bu arada bir küçük fincan, limon suyunda bekletilmiş ezilmiş sarımsak içiyorum. Doğranmış ve zeytinyağında bekletilmiş bir incir ve zeytinyağına damlatılmış D vitamini alıyorum. Yine zeytinyağında bekletilmiş kekik zahterimiz var sabah kahvaltısında. Zeytin yaprağı çayımız Osmaniye’den geliyor. Kekik, Adıyaman ve Denizli’den. Ümmüdiye, çörek otu, kekik yağı, birkaç antiviral yağın zeytinyağda tutulan ve sprey şeklinde kullanılan gıda destek ürününü sıkıyorum boğazıma. Dışarı çıkarken Hekimzade’nin ‘Hekvir’ diye anti viral bir jel şeklinde ağızda patlatılan bir gıda takviyesi var. Prof. Dr. Abdullah Çoban’ın başka bir gıda takviyesi de her zaman elimin altında. Mesela hemen her gün, bir avuç tuzsuz, kavrulmamış kabak çekirdeği yerim. Akşam yatarken zerdaçallı, polenli bir bardak kefir. Ara ara kimyon tohumu çayı, zencefil, limon, soğan, sarımsak, brokili, kelle paça, domates, havuç ve limon/maydonoz kürü, temr hindi, menengiç hep aklımızda. Ne yazık ki, yasal engeller sebebi ile böyle bir zamanda en çok ihtiyacımız olan kenevirden uzağız…”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Maymun çiçeği virüsü üç ülkede daha görüldü

Gazeteistasyon- 18 ülkede görülen maymun çiçeği virüsü Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti ve Slovenya’da rastlandı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir