Gazeteci Tarancı, koronavirüse yenildi

Diyarbakır’da özel bir hastanede basın sorumlusu olarak çalışan gazeteci Yılmaz Tarancı (33), bir süre önce koranavirüse yakalandı. Çalıştığı hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Tarancı, sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Tarancı’nın cenazesi, Mardinkapı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Sosyal medya hesabından uyarmıştı

Tarancı, Ağustos ayında sosyal medya sayfasında koronavirüsle ilgili yaptığı bir paylaşımında, “Bugün Evden işe giderken sokağı gözlemledim. Çoğu kişide maske yoktu, olanlarda ise çene altına indirilmiş haldeydi, yalan olmasın 2 kişi gördüm doğru şekilde maske kullanan. Dolmuşların, otobüslerin tıklım tıklım oluşu kimsenin umurunda değil, dolu olanlara bile saldırırcasına binmeye çalışanlara şahit oldum. O an akıllarında Kovid-19’a yakalanırım hayatım tehlikeye girer düşüncesi yok muhtemelen, muhtemelen yetişmeleri gereken yer daha öncelikli, ve sanki salgın komşu ülkelerde yaşanmış, buralara hiç uğramamış gibi…” ifadelerine yer vermişti.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

‘Çin, Tayvan’a saldırırsa karşılık veririz’

Gazeteistasyon / ABD Başkanı Biden, Tokyo ziyaretinde yaptığı açıklamada Çin’i Tayvan’la ilgili tehdit etti, saldırı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir