‘Dr. Şeyhmus Gökalp’in yanındayız’

TTB ve Diyarbakır Tabip Odası yaptıkları açıklamada, gözaltına alınan TTB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp’in yanında olduklarını belirterek serbest bırakılmasını istedi.

Gözaltına alınan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Yüksek Onur Kurulu üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp için TTB ve Diyarbakır Tabip Odası ortak basın açıklaması düzenledi.
Dr. Gökalp’in adresi ve iş yeri belli olan bir hekim olduğu ve çağrılması halinde ifade verebilecek durumda iken insan hakları gözetilmeden sabah saatlerinde evin yapılan baskında gözaltına alınmasının kınandığı açıklamada, “Bu işlem vicdana aykırıdır. Pandemi döneminde hekimlerin izinleri, istifaları ve emekliliklerine bile yasak getirilirken, bir hekim olan Dr. Şeyhmus Gökalp’ın sağlık hizmeti vermekten alıkonularak 3 gündür gözaltında tutulması akıl tutulmasından başka bir şey değildir. Pandemi döneminde gözaltı ortamının koşulları da göz önüne alındığında, Dr. Şeyhmus Gökalp ve beraberindekiler sağlık sorunları yaşamaları halinde sorumluluk bu işlemleri yapanların olacaktır. Daha önce de benzer gözaltılarda da gözaltına alınan kişilerin COVID-19 hastalığına yakalandığı unutulmamalıdır” ifadelerine yer verildi.

‘Kurmaca tanık ifadeleri’

“Dr. Şeyhmus Gökalp iyi hekimlik değerlerine sahip ve onurlu bir hekim olarak, kurmaca tanık ifadeleriyle ve düzmece delillerle lekelenemeyecek bir geçmişe sahiptir. Konuyla ilgili olarak Dünya Tabipleri Birliği bilgilendirilmiştir ve Yüksek Onur Kurulu üyemiz Dr. Şeyhmus Gökalp’in avukatlarıyla yaptığı görüşmeler tarafımızca raporlanmıştır” denilen açıklamada şunlara yer verildi:
“Bugün savcılığa sevk edilmesi beklenen Yüksek Onur Kurulu üyesi olan meslektaşımız Dr. Şeyhmus Gökalp’ın en kısa sürede ailesine, çocuklarına kavuşması temennimizdir. Suçsuz olan Dr. Şeyhmus Gökalp’in insani ve hukuki haklarının savunusunda Türk Tabipleri Birliği ve Diyarbakır Tabip Odası olarak sonuna kadar yanındayız.
Buradan kamuoyuna ve yetkili mercilere sesleniyoruz. Türkiye’de karanlık gölgelerin yalancı tanık ifadeleri fabrikasyonuna, onurlu insanların haklarını düzmece dosyalarla çiğnenmesine, hekimlerin görevlerini yapmalarının hukuki normlar dışına çıkarak engellenmesine her zaman karşı çıktık ve bu konudaki mücadelemizde kararlıyız.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

‘Çin, Tayvan’a saldırırsa karşılık veririz’

Gazeteistasyon / ABD Başkanı Biden, Tokyo ziyaretinde yaptığı açıklamada Çin’i Tayvan’la ilgili tehdit etti, saldırı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir