“Diyarbakır Belediyesine ithal kadrolar atanmakta”

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, Büyükşehir Belediyesindeki daire başkanlıklarına dışarıdan getirilen ithal kadroların atandığını söyledi.

Antalya Valiliğinden Diyarbakır İl Valiliğine atanan ve aynı zamanda Büyükşehir Belediye Başkanlığına kayyum olarak yetkilendirilen Vali Münir Karaloğlu’nun, Büyükşehir Belediyesindeki daire Başkanlıklarının yaklaşık yüzde 80’ini diğer illerden getirip atadığını açıklayan Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, “Diyarbakır’da bu vasıflara sahip kimse yok muydu? Yapılan bu atamalar, Diyarbakır’a daha güzel ve doğru hizmet yapmak için, tecrübeli ve liyakat ehli kişiler midir? Yoksa klasik kadrolaşma mıdır? Bu konuda kamuoyunu aydınlatacak açıklama bekliyoruz” dedi.

‘Bu şekilde gözaltına alınma hukuk ve insan haklarına aykırı’

Bozan, Diyarbakır’da avukat, insan hakları savunucusu, sendikacı ve hekimlere yönelik yapılan gözaltı operasyonlarına da değinerek, “Evi, adresi ve iş yeri belli olan, kişilerin hatta her gün mahkemelerde görev yapan avukatların ifadeye çağrılmak yerine, evi basılarak gözaltına alınması hukuk ve insan haklarıyla tamamen çelişiyor” dedi.
Hiç kimsenin suç ayrıcalığına sahip olmadığını kaydeden Bozan, “Ancak ciddi deliller olmadan da, kişilerin insani hakları ihlal edilmemelidir. Bu tür gözaltılar yargı reformunun bahsedildiği bir dönemde yapılması manidardır” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Kum fırtınası nedeniyle ülke genelinde resmi tatil ilan edildi

Gazeteistasyon / Irak’ta bu akşam saatlerinden itibaren etkili olması beklenen kum fırtınası nedeniyle uçuşlar iptal ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir