Yırtılan yatağını diktiği için tutuklu Erkan Benli’ye 10 ay hapis cezası

Yırtılan yatağını diktiği için tutuklu sanatçı Erkan Benli’ye ‘kamu malına zarar verdiği’ gerekçesiyle 10 ay hapis cezası verildi

Mardin’in Nusaybin ilçesinde sokağa çıkma yasağının devam ettiği 24 Mayıs 2016’da kentten tahliye edilen ve tutuklanan 70 kişiden biri olan sanatçı Erkan Benli, Tokat T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulduğu sırada yırtılan yatağını diktiği için 8 gün hücre cezası verilmişti. “Kamu malına zarar verdiği” iddia edilen Benli hakkında İnfaz Savcılığı tarafından başlatılan ve tamamlanan soruşturma kapsamında yapılan yargılama sonucunda da 10 ay hapis cezası verildi.

Notlarına el konuldu

Yeniyaşam gazetesinde  yer alan habere göre, verilen hapis cezasını telefon ile görüştüğü yakınlarına bildiren Benli, şu an tutulduğu Giresun Espiye L Tipi Kapalı Cezaevi’nde Nusaybin’de yaşadıklarına dair yazdıkları notlara el konulduğunu bildirdi. Kitapları ile mektuplarının da kendilerine teslim edilmediğini belirten Benli, Nusaybin’de yaşananlara ilişkin aldığı notların içeriğinde “devlet memuruna hakaret” iddiası ile teslim edilmediğini söyledi.
Tutuklu sanatçı Erkan Benli’ye, Nusaybin Davası kapsamında yapılan yargılama sonucunda ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıl 3 ay hapis cezası verilmişti.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyanet, ‘9 yaşındaki kız çocuk evlenebilir’ iddialarını yalanladı

Gazeteistasyon / Diyanet İşleri Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt ve bazı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir