Erbakan hoca, Dudayev suikastı ve Enver Altaylı

SSCB’yi bir baştan bir başa yıkan zelzele değil, Polit Büro’nun bitmez tükenmez ihtirası oldu. Çikolata, çiklet ve kot pantolon, parasız sağlık-eğitim ve dahası insanlığın ütopyasına galip geldi. O vakitler netameliydi koca SSCB yerlerde sürünüyor, kafa tuttuğu, burnunu sürttüğü kapitalist, hatta peyk ülkelerin ellerinde oyuncak oluyordu.

İşte tam da o günlerde Çeçenistan denen küçücük bir ülke hiç yere silaha sarıldı, başta ABD-CIA’dan aldığı destekle Türkiye üzerinden SSCB yani Rusya fena halde operasyona hedef oldu. Bugün FETÖ olarak tanınan o zamanların cemaati-hizmet hareketi Rusya coğrafyasında Türkiye ve CIA’nın desteği ile at koşturuyor; yeni rejimlere ABD güdümlü kadrolar yetiştirmeye çalışıyordu.,

Merhum Necmettin Erbakan Hoca da bu yıllarda müesses nizamla vuruşa vuruşa iktidar olurken, CIA ve Türkiye’deki adamları da kolları sıvadı. Erbakan’ın boncuk boncuk terletildiği sıralarda Çeçenistan’ın Devlet Başkanı Cahar Dudayev, Rusya’ya karşı silaha sarıldı. Erbakan hoca, Çeçen direnişini kucağında buldu.
Gün geldi. Dudayev, uydu telefonuna ihtiyaç duydu, bu da dönemin Başbakanı, Necmettin Erbakan’ın emri ile sağlandı.

Ve beklenen son geldi Dudayev 21 Nisan 1996’da uydu telefonu ile görüşürken, rus uçaklarının füzeli saldırısında öldürüldü. Dudayev’in öldürülmesi CIA-FETÖ ortak operasyonu ile Erbakan’ın üzerine kalıverdi. Şimdilerde Enver Altaylı adı çokça konuşuluyor, her taşın altından çıkıyor. Peki çıkmayanlar, sütre gerisinde kalanlar var mı? Mesela Erbakan’ın Kafkas operasyonunu yürüten kim veya kimler? Bunların Enver Altaylı’nın operasyon şefi Ruzi Nazar ile bir yakınlıkları var mı? Sanırım var…

Erbakan, zihinlere İslamcı hareketin sembol ismi Dudayev’in suikastının karanlık tarafı olarak tanıtılmak istendi. Etkili oldu mu bilmem. Çünkü müesses nizamın matbuatında hediye uydu telefonun içine bir cihaz yerleştirildiği ve bunun da Ruslara verildiği yazıldı. Erbakan, açıkça olmasa da töhmet altında bırakıldı.

Neyse dönelim, Dudayev suikastının Rusya tarafına…

Dudayev,SSCB hava kuvvetlerinde generalliğe kadar yükselen bir isimdi. Uydu telefonu ile yaptığı konuşmalarda yerinin belirlenemeyeceğini biliyordu. Çünkü SSCB’nin elinde böyle bir teknoloji yoktu.

Rusya ki o senelerde Putin henüz başbakandı. Eski KGB subayı Rus derin devleti Kontora’nın yeni çarıydı. Kontora, kadere bakın ki bugün FETÖ’cülerin barınağı Almanya’da CIA ile irtibata geçti ve uydu telefonun takip teknolojisi Ruslara satıldı!

Meraklısına not:
Alex Goldfarb-Marina Litvinenko
Litvinenko-Bir muhalifin ölümü…

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Akşener: Biz de aday getirebiliriz, CHP’li de olabilir, kazanmak önemli

Gazeteistasyon / İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında Millet İttifakı ve 6’lı …

Bir cevap yazın