Fransa’da kilise yakınlarında bıçaklı saldırı: 3 kişi öldü

Fransa’nın Nice kentinde bir kilisenin yakınlarında bıçaklı bir saldırı düzenlendi.
Nice Belediye Başkanı Christian Estrosi Twitter’dan yaptığı açıklamada, Notre Dame kilisesinin içinde veya yakınında meydana gelen bıçaklı saldırıyı gerçekleştiren saldırganın polis tarafından gözaltına aldığını söyledi.

Fransız basınında yer alan bilgilere göre, yerel yetkililer olayı ‘terör saldırısı’ olarak nitelendirdi.
Güvenlik kaynakları saldırıda üç kişinin öldüğü ve çok sayıda kişinin de yaralandığını açıkladı.

Aşırı-sağcı Fransız siyasetçi Marine Le Pen saldırganın bir kadının başını kestiğini öne sürdü. Bu bilgi yerel yetkililerce henüz doğrulanmadı.
Olay yerine intikal eden Reuters muhabirlerine göre, Nice’in Jean Medecin caddesindeki kilisenin etrafına otomatik silahlı polislerce güvenlik kordonu çekildi. Olay yerine ambulanslar ve itfaiye araçları da geldi.
Saldırı, Fransa’da bu ayın başlarında Samuel Paty adlı öğretmenin öğrencilerine Hz. Muhammed’e hakaret içeren karikatürleri göstermesinin ardından Çeçen asıllı bir saldırgan tarafından başının kesilmesinin hemen ardından geldi. Ancak Nice’de gerçekleşen olayın, Paris’teki cinayetle herhangi bir ilişkisinin olup olmadığı henüz netlik kazanmış değil.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

‘Çin, Tayvan’a saldırırsa karşılık veririz’

Gazeteistasyon / ABD Başkanı Biden, Tokyo ziyaretinde yaptığı açıklamada Çin’i Tayvan’la ilgili tehdit etti, saldırı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir