Rusya: ‘Türkiye’nin tutumuna katılmıyoruz, askeri çözüm kabul edilemez’ 

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, bugün yaptığı açıklamada, Moskova’nın Türkiye’nin Dağlık Karabağ sorunuyla ilgili tutumuna katılmadığını ve askeri bir çözümün kabul edilemez olduğunu söyledi.

Lavrov, Rusya’da yerel radyolara verdiği bir röportajda, “Türkiye tarafından dile getirilen ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in de defalarca ifade ettiği bu tutuma katılmıyoruz” dedi.

“Çatışmaya yönelik askeri bir çözümün olabileceğine dair bir görüşe katılmayacağımız sır değil” diyen Lavrov, bölgede temas hattına Rus askeri gözlemcileri göndermenin doğru olacağını, ancak kararın Azerbaycan ve Ermenistan’a bağlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Shoigu da Azerbaycan ve Ermenistan savunma bakanlarını telefonla arayarak, ülkeleri Cumartesi günü Moskova’nın arabuluculuğunu yaptığı insani ateşkes altında verilen “taahhütleri tam olarak yerine getirmeye” çağırdı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Maymun çiçeği virüsü üç ülkede daha görüldü

Gazeteistasyon- 18 ülkede görülen maymun çiçeği virüsü Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti ve Slovenya’da rastlandı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir