‘Türk devleti kısa zaman sonra Öcalan’ı çıkartacak’

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Abdullah Öcalan ile ilgili “Türk devleti kısa zaman sonra Abdullah Öcalan’ı çıkartacak, ‘Silahları bırakın, biz yanlış yaptık’ dedirtecek. Televizyonlara falan çıkartacak. Türk devleti çıkartacak, göreceksiniz” dedi.
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, katıldığı canlı yayında, “HDP tersine Türkiyelileşme yaşıyor” diyen tutuklu Kars Belediye Eş Başkanı Ayhan Bilgen hakkında, “Bu tavrı çok cesur. Halk tarafından alkışlanacaktır. Bu tavır, çoğunlukta olan tavır. Bizim Kürtlerimiz içerisinde de alkışlanacaktır. Bu bir çığır açıyor. Şimdiye kadar seslendirilemedi korkulardan dolayı. Ayhan Bilgen’in çatır çatır ortaya koyması cesur bir adımdır” diye konuştu.
Perinçek, Abdullah Öcalan ile ilgili de bir iddia ortaya attı. Perinçek, “Türk devleti kısa zaman sonra Abdullah Öcalan’ı çıkartacak “Silahları bırakın, biz yanlış yaptık” dedirtecek. Televizyonlara falan çıkartacak. Türk devleti çıkartacak, göreceksiniz. Şu an devletin, MİT’in elimde oyuncak durumunda. Onu kullanıyorlar” ifadesini kullandı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

HDP’li belediye başkanının ihracı reddedildi

Gazeteistasyon / Kesin ihraç talebiyle HDP Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilen Eğil Belediyesi Eş Başkanı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir