Bolsonaro’dan soru soran gazeteciye: “Senin yüzünü dağıtmak istiyorum”

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, kendisine yolsuzluk ile ilgili soru soran bir gazeteciye, “Senin yüzünü dağıtmak istiyorum” dedi.

Gazeteci, Bolsonaro’ya eşinin banka hesabına Rio de Janeiro suç dünyasıyla bağlantıları olan eski bir polisin para aktardığı iddiaları hakkında bir soru soruyordu. Brezilya basınının iddialarına göre 2011 ile 2017 arasında Brezilya First Lady’sinin hesabına en az 89 bin Brezilya reali para aktarıldı.

Paranın Bolsonaro’nun dostu olduğu bilinenen ve geçen günlerde yozlaşma soruşturması kapsamında tutuklanan eski polis memuru Fabrício Queiroz tarafından yapıldığı iddia edildi.

Bolsonaro, dün düzenlediği basın toplantısında kendisine soru soran O Globo muhabirine, “Aslında yapmak istediğim senin suratını dağıtmak, oldu mu?” dedi. Brasilia’daki Katolik Katedrali önünde konuşan Bolsonaro, açıklamalarının devamında gazeteciyi pislik olarak nitelendirdi. Muhalefet ve basın meslek örgütleri Bolsonaro’nun sözlerine tepki gösterdi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

‘Çin, Tayvan’a saldırırsa karşılık veririz’

Gazeteistasyon / ABD Başkanı Biden, Tokyo ziyaretinde yaptığı açıklamada Çin’i Tayvan’la ilgili tehdit etti, saldırı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir