Taziye…

Ailemizin yeri doldurulamaz büyüğü 95 yaşındaki babamız Muharrem Sevinç 29 Temmuz 2020 tarihinde geçirdiği kriz nedeniyle vefat etmiştir.

Covid 19 taziye yasağı ve özellikle dostlarımızı riske sokmamak için taziye kurmadık.

Ama bizi bu zor günümüzde yalnız bırakmayan, cenazemize katılan, acımızı paylaşan, ziyarette bulunan, telefonla arayarak başsağlığı dileyen, sosyal medya aracılığı ile mesaj yollayan, taziyelerini bildiren tüm aile yakınlarımıza, dost ve arkadaşlarımıza SEVİNÇ AİLESİ adına teşekkür eder, Merhuma Allah’tan rahmet dilerim.

Babamızı Diyarbakır Mardinkapı Asri mezarlığında 1945 yılında rahmet eden Merhum dedemiz Hasan Sevinç’in mezarına defnettik.

Bu asri mezarlık Diyarbakır’ın en eski Mezarlığı olan Mardin Kapı Mezarlığı yani eskilerin tabiriyle Şey Muhammed Mezarlığı içler acısı perişan bir durumda.

Bazı hayırsever vatandaşların yaptırmış olduğu çeşmeler olmazsa mezarlıkta su yok, Mezarlık giriş kapısının hemen yanında bulunan tuvaletler içler acısı pislikten geçilmiyor.

Ne yazık ki buradaki kirlilik Türkiye’nin hiçbir mezarlığında yok.

Birçok insan mezarlarının yeri kaybolmasın diye, mezar yaptırdığında. Mezar yapıcıları yaptıkları mezardan arta kalan molozları bir kenara yığıyorlar ve o kirlilik orada kalıyor.

Yetkili mercilerin mutlaka buraya bir an önce bir çözüm getirmesi lazım.

 

email    m.nesim.sevinc@gmail.com

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyarbakır’da ücretsiz sağlık ölçümü

Gazeteistasyon / Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, kentin değişik semtlerinde ücretsiz sağlık testleri yapılmaya başlandı. …

Bir cevap yazın