“Meksika Devlet Başkanı Obrador, başkanlık uçağını satıyor”

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, kendisinden önceki dönemde satın alınan lüks başkanlık uçağını satıyor. Alıcının kim olduğu açıklanmazken, teklifin 120 milyon dolar düzeyinde olduğu, bedelin bir kısmının nakit, bir kısmının tıbbi ekipman olarak ödenebileceği belirtildi.

Reuters’ın haberine göre, Boeing 787 Dreamliner tipi VIP uçağın 120 milyon dolar düzeyinde belirlenen bedelinin, bir kısmı nakit bir kısmı sağlık ekipmanı olarak ödenebilir. Alıcının kim olduğu ise henüz açıklanmadı. Söz konusu uçak, Meksika’da Temmuz 2018’deki başkanlık seçimleri öncesinde en çok tartışılan konulardan biri olmuş, sol eğilimli Obrador, başkan seçilmesi durumunda uçağı satmayı vaat etmişti. Eski devlet başkanı Enrique Pena Nieto toplam 392 milyon dolar ödeyerek satın aldığı uçak için Obrador, “Ülkede bu kadar yoksulluk varken binmeye utanırım” demişti. Obrador, ABD’ye bir hava yolu şirketinin ekonomi sınıfında seyahat etmişti. Meksika, 311 bin vaka ve 36 bin ölümle Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkeler arasında yer alıyor.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Maymun çiçeği virüsü üç ülkede daha görüldü

Gazeteistasyon- 18 ülkede görülen maymun çiçeği virüsü Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti ve Slovenya’da rastlandı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir