HDP Grup Başkanvekili Beştaş: “Engellemelere rağmen yürüyüşümüz büyük bir coşkuyla devam ediyor”

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşünün coşkuyla devam etiğini açıkladı. Beştaş, Diyarbakır Bismil’de milletvekili arkadaşlarının içinde olduğu yürüyüş koluna kabul edilemez bir saldırı gerçekleştiğini belirterek, ”Ve bir kez daha şunu bütün Türkiye’ye göstermiş oldular; AKP’nin Parti Sözcüsü Ömer Çelik “izin vermeyeceğiz” dedi, AKP’nin polisi de partinin sözünü dinleyerek vekillere saldırdı. Şimdi bu aslında parti devleti dediğimiz meselenin ne kadar önemli bir hale geldiğini ve bundan çıkılması gerektiği gerçeğini bir kez daha ortaya koyuyor. Polisler iktidar partisi üyesi değildir, yürüyüşümüze saldıran polisler görevden alınmalıdır. Edirne’den Hakkari’ye, iki yürüyüş kolumuzun başlatmış olduğu demokrasi yürüyüşü engellemelere rağmen büyük bir coşkuyla devam ediyor. Dün Kadıköy’de ve Diyarbakır’da halk coşkusunu, sahiplenişini ve umudunu bütün Türkiye bir kez daha ilan etti” dedi. Meral Beştaş, HDP’ye sistematik bir şekilde sansür uygulandığını ifade ederek şunları söyledi:

-5 yıldır HDP’ye sistematik bir şekilde sansür uygulanıyor. Sistematik diyorum çünkü bu konuda konuşulmuş, tartışılmış ve karar verilmiş. Şu gördüğünüz tabloda Ciner, Demirören, Doğuş, Turkuvaz, Çalık’ın Türkiye’deki yatırımları ve iktidar ile olan göbek bağları çok net bir şekilde ortada.

-Bu ne anlatıyor bize? Bu şöyle bir anlaşmayı anlatıyor. İktidar medya patronlarına sermaye teklif ediyor, iş olanağı açıyor ‘karşılığında bizim propagandamızı yapın’ diyor. Her gün, gece gündüz AKP’nin yayın organı gibi yanlış doğru ne söylüyorlarsa bunu yayınlıyorlar. Karşılıklı bir akit var aslında.

-Evet medya bir medya gibi yayın etik kurallarına uymuyor, işte bu tablo bütün Türkiye’nin bütün dünyanın görmesi gereken bir tablodur. Bunu önemle tekrar tekrar Türkiye’ye anlatmaktan kesinlikle vazgeçmeyeceğiz.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

‘Çin, Tayvan’a saldırırsa karşılık veririz’

Gazeteistasyon / ABD Başkanı Biden, Tokyo ziyaretinde yaptığı açıklamada Çin’i Tayvan’la ilgili tehdit etti, saldırı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir