“Polis Biber Gazını Kötüye Kullanıyor”

Uluslararası Af Örgütü, dünyanın farklı bölgelerinde biber gazının polis tarafından kötüye kullanıldığını belgeleyen interaktif bir internet sitesini erişime açtı. Örgüte göre küresel çapta, şeffaflıktan uzak ve gerektiği gibi denetlenmeyen biber gazı ticareti, tüm dünyada polisin barışçıl protestoculara yönelik insan hakları ihlallerini körüklüyor.

Sitede açık kaynak araştırması yöntemi kullanılarak yaklaşık 500 video incelendi. 22 ülke ve bölgede biber gazının kötüye kullanıldığı 80 civarında vaka teyit edildi. Bu ülkeler arasında Türkiye de var. Diğer ülke ve bölgelerse Bolivya, Şili, Kolombiya, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Fransa, Gine, Hong Kong, Honduras, Haiti, Hindistan (Hindistan yönetimindeki Keşmir), Irak, İran, Kenya, Lübnan, Nijerya, İsrail-İşgal Altındaki Filistin Toprakları, Sudan, ABD/Meksika sınırı da dahil olmak üzere ABD, Venezuela ve Zimbabve.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

buğday

En verimli topraklara sanayi kuruluyor  

Burcu Gündüz Karakadılar/Gazeteistasyon- Türkiye’deki en verimli toprakları Balıkesir Bandırma’da tarım yapan Berna Börkan, ‘’Sanayi yapılacak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir