“Karantina kurallarına uymayan Belçika Prensi Joachim’e 10 bin Euro ceza”

İspanya, Belçika Prensi Joachim’i 14 günlük karantina kuralına uymadığı ve partiye katıldığı gerekçesiyle 10 bin 400 Euro para cezasına çarptırdı.

Belçika Kralı Philippe’in yeğeni ve tahtın 10. sıradaki varisi olan 28 yaşındaki Joachim, 24 Mayıs’ta İspanya’ya gitmiş, 26 Mayıs’ta hızlı trenle ülkenin güneyinde bulunan Cordoba kentine geçerek bir partiye katılmıştı. Cordoba yerel yönetimi, Mayıs ayında İspanya’ya geldiği sırada 14 günlük karantina prosedürüne uymayan ve daha sonra 27 kişinin bulunduğu partiye katılan Belçika Prensi Joachim’e toplam 10 bin 400 Euro para cezası kesti.

İspanyol yönetimi, yurt dışından gelen herkes için zorunlu olan 2 haftalık karantina sürecini uygulamaması ve en fazla 15 kişinin bir araya gelmesine izin verilmesi nedeniyle söz konusu partiye yönelik soruşturma başlatmıştı. 26 Mayıs’ta Cordoba’ya geçen Belçika Prensinin daha sonra korona virüs testinin pozitif çıktığı duyurulmuştu. Partiye katıldıktan sonra koronaya yakalanan Belçika Prensi Joachim, yaptığı açıklama ile özür dilemişti.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İstanbul’da ormanlara giriş yasağı

Gazeteistasyon / İstanbul’da Valilik hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte artan yangın riski sebebiyle ormanlık alanlara giriş ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir