HDP ve TUAY-DER’lilere polis operasyonu 11 gözaltı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı bir soruşturma kapsamında, birçok eve polis baskın düzenledi. Sabah saatlerinde yapılan baskınlarda, HDP Bağlar Belediye Meclis Üyesi Vahit Doğru, Tutuklu Aileleri ile Yardımlaşma Derneği (TUAY-DER) Eşbaşkanı Mehmet Emin Güzel, yöneticisi Şafii Hayme ile üyeleri Leyla Ayaz, Abdulmenaf Kur, Müşeher Ülker, yapılan ev baskınlarında gözaltına alındı. Evlere yapılan baskınlarla birlikte TUAY-DER’in Kayapınar Huzurevleri Mahallesi’nde bulunan binasına da baskın düzenlendi. Çilingirle kapıyı açan polislerin dernekte arama yaptığı belirtildi.

Bitlis ve ilçelerinde bu sabah yapılan operasyonda 5 kişi gözaltına alındı. HDP Parti Meclisi Üyesi Avukat Diyar Orak Tatvan’da; HDP eski İl Eşbaşkanı Orhan Bezirganoğlu, HDP eski yöneticisi Günay Karabaş ve Bitlis Belediyesi’nin önceki dönem HDP’li Meclis Üyesi Ferda Avkan Bitlis’te; Elif Orman Erez ise Güroymak’taki evinde gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen 5 kişi, bulundukları emniyet müdürlüklerine götürüldü.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İstanbul’da ormanlara giriş yasağı

Gazeteistasyon / İstanbul’da Valilik hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte artan yangın riski sebebiyle ormanlık alanlara giriş ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir