Yürüyüş yapan HDP’li vekillere polis müdahalesi

Yürüyüş yapan HDP’li vekillere polis müdahalesi

HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları ile CHP’li Enis Berberoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesini protesto etmek amacıyla HDP’li vekiller, Meclis’teki açıklamalarının ardından Kızılay’da bulunan Güvenpark’a yürüyüşe geçti. Polis, HDP’li vekillerin yürüyüşüne müdahalede bulundu

HDP Meclis Grubu, Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ile CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun vekilliğinin düşürülmesini protesto etmek amacıyla Meclis’te açıklama yaptı.

‘Darbeciliğe boyun eğmeyeceğiz’

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, “Leyla Güven ve Musa Farisoğulları’na ceza veren hakimler FETÖ suçlamasından cezaevindelerdir. Cemaatin verdiği kararlar AKP eli ile uygulanıyor. HDP’ye ne kadar saldırılarsa saldırsınlar HDP gücünü haklılığından alıyor. Darbeciliğe karşı boyun eğmeyeceğiz. Bu güne kadar nasıl bu mücadeleyi sürdürdüysek bu ülkeye demokrasi yerleşene kadar devam edeceğiz” dedi.

Polisten müdahale

Vekiller, yapılan açıklamanın ardından Kızılay’da bulunan Güvenpark’a doğru yürüyüşe geçti. Polis, HDP’li vekillere müdahale etti. Milletvekilleri sivil iki kişinin provokatörlük yaparak saldırdığını söylerken, HDP’li milletvekili Rıdvan Turan’ın ceketi yırtıldı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Memleket partisi sözcüsü Özkal: ‘Vali anayasaya aykırı konuşamaz’

Gazeteistasyon- Memleket Partisi Sözcüsü Prof. Dr. İpek Özkal Sayan Kocaeli Valisi’nin ‘Devletin ideolojisi İslamdır’ ifadelerine, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir