“65 bin dolara mal olan aslan heykel ülkeyi karıştırdı”

Irak’ta yaklaşık 65 bin dolara mal olan bir aslan heykeli büyük tepki uyandırırken, sosyal medyada Iraklılar tarafından alay konusu oldu.

Irak’ın güneyindeki Necef kentinde, belediyenin bir meydanda yaptığı ve maliyeti 79 milyon Irak dinarı olan (yaklaşık 65 bin dolar) aslan heykeli, büyük tepkiye yol açtı. Iraklılar, 65 bin dolara mal olan heykelii Tanrıça İştar Tapınağı’nda ki aslan heykeli ile karşılaştırdılar.

Aslan heykelinin yaklaşık 65 bin dolara mal olduğunu gösteren belgenin sosyal medyada paylaşılmasının ardından, hükümetten konuyla ilgili soruşturma başlatılması istendi. Sosyal medyada sert tepkilere yol açan heykelin maliyeti ülkede aynı zamanda alay konusu oldu.

Heykelin projesinde yolsuzluk yapıldığını söyleyen Iraklılar, yeni heykeli 3 bin yıl önce Tanrıça İştar Tapınağı’nda aslan heykelle karşılaştırdılar. Eski heykelin binlerce yıl önce yapılmasına rağmen, yeni heykelden daha güzel ve incelikli yapıldığını gösteren fotoğraflar paylaşan Iraklılar aslan heykelini ülkenin her yıl gerilediğinin bir göstergesi olarak gösterdiler.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İstanbul’da ormanlara giriş yasağı

Gazeteistasyon / İstanbul’da Valilik hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte artan yangın riski sebebiyle ormanlık alanlara giriş ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir