“Fransa’da doktorlardan sonra, hemşire ve hasta bakıcıları da hükümeti protesto etti”

Fransa’da hemşire ve hasta bakıcıları, hükümetin çalışma şartlarını görmezden geldiğini ifade ederek, protesto düzenledi. Sağlıkçılar, çalışma şartlarının ve maaşların iyileştirilmesini talep etti.

Fransa’da hemşire ve hasta bakıcıları hükümetin kendilerine yeterli hakları sağlamadığı gerekçesiyle protesto düzenledi. Paris Anakent Belediyesi karşısında bulunan Sağlık Bakanlığı’nın Sağlık Güvencesi Birimi Ofisi önünde bir araya gelen sağlık çalışanları, hükümetten maaşların iyileştirilmesini, daha fazla özerklik ve kendilerine daha çok hak tanınmasını talep etti.

Sağlık çalışanları, “Bizler hükümetten madalya değil haklarımızı vermesini istiyoruz. Zor şartlar altında çalışıyoruz, hükümet haklarımızı vermiyor. Ancak vaat ediyor” diyerek üyesi oldukları sendikalarla hükümet karşıtı protestoya katıldı.

Gösteriye katılan hemşirelerden biri, “Haftanın 7 günü çalıştığım oluyor. Hatta 24 saat çalıştığım zamanlar oldu. Son bir kaç yıldır, haklarımız gasp edildi. Hükümetle yapılan görüşmelerden hiçbir sonuç alamadık. Sokağa inmek zorunda kaldık” şeklinde konuştu. Hükümetin çalışma şartlarını görmezden geldiğini ifade eden sağlıkçılar, eylemlerini sürdürmek için her hafta sokağa ineceklerini kaydetti.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Asgari ücret açıklaması

Gazeteistasyon- Hazine ve Maliye Bakanlığı, asgari ücretin 5 bin 500 TL olmasına ilişkin 90,6 milyar ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir