“Dünya devi Hertz, konkordato ilan etti”

ABD merkezli 100 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren araba kiralama şirketi Hertz, yeni tip virüsün seyahat sektörüne vurduğu darbe ve kiralık arabalara talebin azalmasının ardından konkordato ilan etti.

Hertz’in çiçeği burnunda CEO’su  Paul Stone, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Covid-19’un işlerimize ne kadar sert bir darbe vurduğunu göz önünde bulundurunca ve ekonomi ile seyahatin ne zaman normale döneceğini bilmediğimizi düşününce, uzun bir iyileşme sürecini önlemek için bazı adımlar atmamız gerekiyor” dedi.

11. madde kapsamında iflas başvurusunda bulunan Hertz, borçlarını yeniden yapılandırdığı süreç içinde faaliyetlerine devam edebilecek. İşlemlere Hertz’ün Avrupa, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki operasyonları dahil edilmedi.

Reuters’ın aktardığına göre, Hertz’ün gelirinin büyük bir bölümünü havalimanlarındaki şubelerinden kiralanan arabalar oluşturuyor. Virüs kapsamında hava seyahatinin durma noktasına gelmesi şirketi zor duruma soktu. Havacılık sektöründen de birçok şirket işten çıkarmalar yapmak durumunda kaldı.

1918 yılında kurulan ve dünyanın en büyük araba kiralama şirketlerinden biri olan Hertz, 145 ülkede faaliyet gösteriyor.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İmamoğlu: Asla olmaz diyebileceğimiz çok şeyi yaptılar. Erdoğan seçilirse görevden alınabilirim

Gazeteistasyon- İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha seçilirse görevden alınabileceğini ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir