Türkiye futbol ligleri 12-13-14 Haziran’da başlıyor

Türkiye’de profesyonel ve amatör tüm liglerin 12-13-14 Haziran tarihinde başlayacağının açıklanmasının ardından, sezonun bitiş tarihi de netleşti. TFF Başkanı Nihat Özdemir, mevcut sezonu 26 Temmuz’da bitireceklerini, Ağustos ayında yapılacak tatilin ardından da yeni sezonun başlamasının planlandığını ifade etti.
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig’de 2020-21 sezonunun takvimine ilişkin açıklamalarda bulundu.Düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Nihat Özdemir, 2019-20 sezonunu 26 Temmuz tarihinde bitirmek istediklerini ve Ağustos ayında verilecek tatilin ardından yeni sezonun başlamasını planladıklarını ifade etti.

Nihat Özdemir’in açıklamaları doğrultusunda Süper Lig’de 2020-21 sezonun Ağustos ayından sonra başlaması bekleniyor. Nihat Özdemir’in 2020-2021 sezonuna dair şu açıklamayı yaptı: “7 tane hafta sonu, 1 tane hafta içi maç yaparak bu sezonu 26 Temmuz’da bitirmek istiyoruz. Yeni sezon için çalışma yapmadık ama Ağustos ayında tatil dönemi olarak düşünüyoruz. 11 Haziran 2021’de de EURO 2020 başlayacak. UEFA bizden 25 Mayıs 2021’de liglerin bitmesini istiyor. Bunları düşünerek yeni sezon planlamasını ve yeni sezon öncesi ne kadar ara vereceğimizin planlamasını yapacağız.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İstanbul’da ormanlara giriş yasağı

Gazeteistasyon / İstanbul’da Valilik hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte artan yangın riski sebebiyle ormanlık alanlara giriş ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir