Trump: “Her komiteye, Trump’tan nefret eden kişileri yerleştirmişler…”

Korona virüsü salgını nedeniyle, yaklaşık iki aydır ara verdiği seyahatlerine yeniden başlayan ABD Başkanı Trump, “Temsilciler Meclisi kendinden utanmalı. Demokratlar bizim korona virüs konusunda başarısız olmamızı, böylece kendilerinin seçimleri kazanmasını bekliyor” dedi.

ABD Başkanı Trump, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle 57 gün ara verdiği seyahatlerine yeniden başladı. ABD Başkanı Trump, Arizona eyaletine hareketinden önce, Beyaz Saray’da gazetecilere açıklamalarda bulundu. Trump, kendisiyle seyahat edecek herkesin son 1 saatte test yaptırdığını ve sonuçlarının negatif olduğunu belirterek, gizli servis elemanlarının da test edildiğini, “güçlü bir grupla” seyahat etmek istediğini kaydetti.

Trump, Arizona’yı çok sevdiğini dile getirerek, eyalette maske üreten bir iş yerini de ziyaret edeceğini duyurdu.

ABD basınının Covid-19 önlemlerinin gevşetilmesiyle ülkede günlük ortalama 3 bin ölüm beklendiği iddialarına yanıt veren Trump, “Bu, hiçbir önlemin alınmadığı varsayımına dayanan bir tahmin. Ama biz birçok konuda önlem alıyoruz. Öte yandan, ABD’lilerin de işlerine dönmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Trump, Beyaz Saray Korona Virüs Mücadele Görev Gücünde yer alan Doktor Anthony Fauci’nin Temsilciler Meclisindeki komitelerde ifade vermeyeceğini belirtti.

Trump, “Çünkü Temsilciler Meclisi, bir avuç Trump nefretçisinden oluşan bir tezgah. Her komiteye Trump’tan nefret eden kişileri yerleştirmişler” diye konuştu.

Temsilciler Meclisinin kendisinin başarılı olmasını istemediğini savunan ABD Başkanı Trump, “Temsilciler Meclisi kendinden utanmalı. Demokratlar bizim korona virüs konusunda başarısız olmamızı, böylece kendilerinin seçimleri kazanmasını bekliyor. Bu yolda da yapabilecekleri her türlü kötülüğü yapıyorlar” dedi.

Trump, Covid-19 gibi bir salgının bir daha hiç yaşanmaması gerektiğini dile getirerek, “Çin, bizi salgın konusunda problem yaşadıklarına dair bilgilendirmeliydi” şeklinde konuştu.

ABD Başkanı Donald Trump, 9 Mart’tan bu yana, Beyaz Saray’dan sadece 28 Mart’ta “Comfort” adlı yüzen hastane gemisinin Virginia eyaletinden New York’a gönderilişi kapsamında düzenlenen törenine katılmak amacıyla ayrılmış, aynı gün Beyaz Saray’a geri dönmüştü.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İmamoğlu: Asla olmaz diyebileceğimiz çok şeyi yaptılar. Erdoğan seçilirse görevden alınabilirim

Gazeteistasyon- İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha seçilirse görevden alınabileceğini ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir