İbrahim Gökçek için 3 günlük açlık grevi başlattılar

Kırıkkale F Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki tutuklular, ölüm orucundaki Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’e destek olmak amacıyla 3 günlük açlık grevi başlattı.

Kırıkkale F Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan 15 tutuklu, Grup Yorum’a yönelik baskıların sona ermesi talebiyle 322 gündür ölüm orucunda olan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’e destek olmak için 3 günlük açlık grevi başlattı.

Tutuklular, eyleminin 288’inci gününde yaşamını yitiren Helin Bölek ve 297’nci gününde yaşamını yitiren Mustafa Koçak’ın ardından ölüm orucunu 322 gündür sürdüren İbrahim Gökçek’in yaşaması ve taleplerinin duyulması için böyle bir eylem başlattıklarını belirtti.

Cezaevinde tutuklu bulunan Faruk Aras, babası Sait Aras ile yapmış olduğu telefon görüşmesinde, cezaevinde kendisiyle beraber 15 tutuklunun 3 günlük açlık grevi başlattıklarını aktardı. Tutuklu Aras, Grup Yorum üyelerinin taleplerinin insani talepler olduğunu ifade ederek, herkesi Grup Yorum’un yanında olmalarını ve İbrahim Gökçek’in yaşaması için tüm demokrasi ve özgürlük savunucularını dayanışmaya çağırdı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yeneroğlu, Kapatılan şehir üniversitelerinin mağduriyeti sürüyor

Gazeteistasyon- DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasının yıl dönümünde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir