‘Virüsün insan yapımı olduğuna inanmıyoruz’

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü’nün bürosundan yapılan yazılı açıklamada, istihbarat yetkililerinin koronavirüsün insan yapımı olduğuna ya da genetiğiyle oynandığına inanmadıkları belirtildi.

Yazılı açıklamada “İstihbarat topluluğu, Covid-19 virüsünün insan eliyle yapılmadığı ya da genetiğiyle oynanmadığı yönündeki yaygın bilimsel uzlaşıya katılıyor” denildi.

‘İncelemeye devam edeceğiz’

Açıklamada ayrıca “İstihbarat topluluğu, salgının enfekte hayvanlarla temastan mı, yoksa Wuhan’daki bir laboratuardaki kazadan mı kaynaklandığını belirlemek için ortaya çıkabilecek bilgileri ve istihbaratı titizlikle incelemeye devam edecek” denildi.

Birçok bilim insanı ve kamu sağlığı uzmanının, virüsün doğal yollardan ortaya çıktığına inandıklarını söylemesine karşın, ABD Başkanı Donald Trump’ın istihbarat yetkililerinden koronavirüsün Çin’deki bir laboratuarda yaratılıp yaratılmadığını incelemelerini istediği belirtilmişti.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İstanbul’da ormanlara giriş yasağı

Gazeteistasyon / İstanbul’da Valilik hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte artan yangın riski sebebiyle ormanlık alanlara giriş ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir