O röportajı ‘mizah amaçlı’ yaptık!

Mersin’in Erdemli ilçesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun limon yardımı nedeniyle hedef alındığı görüntüyü çekerek gündeme gelen Mahmut Dölek kendini böyle savundu.

Mersin’in Erdemli ilçesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun limon yardımı nedeniyle hedef alındığı görüntüyü çekerek gündeme gelen Mahmut Dölek, mizah amaçlı çektikleri görüntünün dışarıya sızdığını öne sürerek, kendisine yönelik eleştirilerin linç amaçlı olduğunu söyledi. Dölek ayrıca, “Hodri meydan diyorum, gelsinler göstersinler Erdemli’den hangi üreticiden limon aldıklarını” çağrısında bulundu.

İBB Başkanı İmmaoğlu’nun Mersinli üreticilerden 100 ton limon alındığını duyurmasının ardından, yaptığı kurgu haberle gündeme gelen Mahmut Dölek kendini savundu. Sözcü’den Ali Ekber Şen’e konuşan Dölek, CHP’lilerin kendisine yönelik eleştirilerinin de lince yönelik diye nitelendirdi. AKP İl Başkanı Cesim Ercik ise olayın sorumlularının bulunması için suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

“Mizah amaçlı yaptık”

Erdemli’de yerel gazetecilik yaptığını, hiçbir partiye kaydının bulunmadığını ifade eden Dölek, ortaya çıkan fotoğrafları ise mesleki görevi gereği çektirdiğini savundu. Dölek şunları söyledi:
“Hodri meydan diyorum, gelsinler göstersinler Erdemli’den hangi üreticiden limon aldıklarını. 3-5 CHP’li gelip, fiyat araştırması yapmış. Fiyat yüksek olunca da Tarsus’tan almışlar.
Buradan söylüyorum, kimse çiftçinin üzerinden siyaset yapmasın. Video olayına gelince, biz mizah olsun diye böyle bir video çektik. Bu da bir şekilde dışarıya sızmış. İmamoğlu ve CHP’lilere sesleniyorum, Erdemli’den hangi çiftçiden limon aldığınızı ispat edin, ben bu mesleği bırakacağım. CHP’lilerin videodan sonra açıklamaları da beni linç etme girişimidir.”

AKP Mersin İl Başkanı Cesim Ercik de, konu ile ilgili yaptığı yazılı açılamada, söz konusu olay hakkında partilerine yönelik bir anti propaganda aracı olduğunu ifade ederek suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İmamoğlu: Asla olmaz diyebileceğimiz çok şeyi yaptılar. Erdoğan seçilirse görevden alınabilirim

Gazeteistasyon- İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha seçilirse görevden alınabileceğini ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir